!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Podzimní výlovy lákají nejen do jižních Čech
Zážitky

Podzimní výlovy lákají nejen do jižních Čech

Vydáno 14. října 2020
Na jihu Čech začaly podzimní výlovy, které potrvají až do konce listopadu. Rybářství Třeboň, největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje na podzim z asi 250 rybníků vylovit zhruba 2300 tun tržních ryb, především kaprů. I když se doprovodný program letos nekoná, zájemci se mohou na výlov přijít podívat a zakoupit si čerstvé ryby. Prodej živých ryb je vždy zajištěn přímo na hrázi rybníků.
Podzimní ráno, na hladině polovypuštěného rybníka se převaluje mlha a do studeného bahna se postupně vydávají desítky postav v dlouhých pláštích a vysokých botách se sítěmi v rukou. Neklamné znamení, že začíná sezona výlovů.
 
V těchto dnech, tedy od 12. do 14. října probíhá výlov rybníka Ponědražský, od 12. do 15. října pokračuje výlov Rožmberka a od 12. do 16. 10. se loví Velký Tisý. Ve dnech 19. a 20. října přijde na řadu Spolský velký rybník.

V listopadu pokračují rybáří z Rybářství Třeboň ve výlovech rybníků Záblatský (2. - 6. 11.) a  Svět (16. - 19. 11.).
 

Olšovec, Amerika nebo Vyžlovka

Třeboňský výlovNa výlovy se samozřejmě chystají i rybáři v dalších koutech Čech a Moravy. Například 23. 10. se bude konat výlov Jevanského rybníka, o víkendu 24. a 25. 10. se bude lovit rybník Olšovec u Jedovnice v Moravském krasu. Rybářství Mariánské Lázně zve 28. a 29. 10. k výlovu rybníka Amerika u Františkových Lázní a 31. 10. k výlovu rybníka Betlém u Teplé.

V průběhu listopadu se můžete těšit na výlov Vyžlovského rybníka (7. 11.) anebo rybníka Regent u Chodové Plané (6. - 7. 11.).
Munický rybník u Hluboké nad Vltavou

Munický rybník u Hluboké nad Vltavou

Munický rybník se nachází jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.

Blatenská ryba - sportovní rybolov a rekreace

Blatenská ryba - sportovní rybolov a rekreace

Nabízíme rekreantům, letním hostům, dětem a ostatním zájemcům o sportovní rybolov několik možností vyžití. Přijeďte a zažijete skvělou zábavu a vynikající sportovní zážitky!