Úvod > Aktuality > Projděte se z pohádkových Hrusic po stopách kocourka Mikeše
Projděte se z pohádkových Hrusic po stopách kocourka Mikeše
"> "> Pohádkové Hrusice a Cesta kocoura Mikeše "> ">

Projděte se z pohádkových Hrusic po stopách kocourka Mikeše

Vydáno 20. května 2019 Příroda
V sobotu 25. května opět můžete vyrazit na cestu, na níž zažíval svá dobrodružství pohádkový kocourek Mikeš. Dvacetikilometrový pochod vás provede z Hrusic až do Říčan. Lze zvolit také kratší 12 a 14 kilometrů dlouhou trasu vedoucí po stezce Krásné vyhlídky. V Hrusicích zároveň proběhne také Den otevřených dveří v Památníku Josefa Lady.
Pohádkové Hrusice a Cesta kocoura MikešeChtěli byste poznat místo, kde stával rodný domek Josefa Lady, obecní pastoušku, v níž u strýčka Malinovského bydlel kozel Bobeš, hastrmany z Hubačovského rybníka, Šmejkalku, kde strašil Mulisák se svým synem Bubáčkem, anebo Jedličkovu louži?
 
Pak se nechte vést Hrusicemi podle pohádkové mapy. Na pěti informačních panelech, umístěných na nejzajímavějších místech, najdete úryvky z Ladových knížek i pěkné obrázky. Než se vypravíte na Cestu kocoura Mikeše, sežeňte si skládačku s mapkou, do níž můžete sbírat razítka. Mapku, kartičku a seznam míst lze získat v Informačních centrech v Říčanech, Mnichovicích, Kamenici a v Hrusicích v Památníku Josefa Lady.
 

Cesta kocoura Mikeše z Hrusic do Říčan

Kocourek MikešPokud se na chvíli chcete stát mluvícím kocourkem Mikešem a zažít některá z jeho dobrodružství, pak se vydejte na pochod po Cestě kocoura Mikeše z Hrusic až do Říčan. Černý kocourek tudy utíkal z domova, když rozbil Ševcovic babičce hrnek se smetanou.
 
Během putování najdete na dvanácti zastaveních obrázky Josefa Lady a úryvky z knihy Mikeš. Stejně jako kocourek vyrazíte z Hrusic a zamíříte-li až k poslednímu zastavení, cíl vaší cesty bude po dvaceti kilometrech v Říčanech. Pro děti je během putování po Cestě kocoura Mikeše i při odpoledním programu v Mnichovicích připravena řada doprovodných akcí. Účastníci pochodu vycházejí v 10 hodin od busty Josefa Lady v Hrusicích.

V Hrusicích vás čeká Den otevřených dveří v Památníku Josefa Lady. V 10 hodin vystoupí Národopisný soubor, od 10 do 13 hodin budou také probíhat výtvarené dílny a soutěže pro děti.
Památník Josefa Lady v Hrusicích

Památník Josefa Lady v Hrusicích

Stálá expozice díla Josefa Lady – malíře a spisovatele, karikaturisty, tvůrce pohádkových postav provázejících děti od nejútlejšího dětství, ilustrátora, který nezapomenutelně ztvárnil Haškova Švejka. Prohlídky s průvodcem.

Naučná stezka Po stopách historie v Českých Libchavách

Naučná stezka Po stopách historie v Českých Libchavách

Naučná stezka obce Po stopách historie v Českých Libchavách je příležitostí, jak poznat historii naší země i obce zábavou formou. Stezka vdélce asi 4 km není náročná a zvládnou ji lehce i rodiny s dětmi.

Turisticko naučná stezka Krásné Vyhlídky

Turisticko naučná stezka Krásné Vyhlídky

Nová pěší stezka spojuje středočeské obce Mnichovice, Struhařov a Klokočnou a nabízí výhledy do středních Čech – krásné vyhlídky. Trasa stezky je dlouhá 9,2 km.

Cesta kocoura Mikeše z Hrusic do Říčan

Cesta kocoura Mikeše z Hrusic do Říčan

Pokud se na chvíli chcete stát mluvícím kocourkem Mikešem a zažít některá z jeho dobrodružství, pak se vydejte po Cestě kocoura Mikeše. Černý kocourek tudy utíkal z domova, když rozbil Ševcovic babičce hrnek se smetanou.

Další aktuality

11.8.
2020
10 míst, kde se budete bát

10 míst, kde se budete bát

Střední Čechy | Památky