Úvod > Aktuality > Poznejte Bike resort Broumovsko – neobjevený ráj horské cyklistiky
Poznejte Bike resort Broumovsko - neobjevený ráj horské cyklistiky
"> "> "> "> ">
Letní sporty

Poznejte Bike resort Broumovsko – neobjevený ráj horské cyklistiky

Vydáno 18. dubna 2021
Nádherná divoká příroda Broumovské vrchoviny, členitá úbočí a klikaté hřebenové cesty s úchvatnými výhledy do daleka, kamenité sjezdy mezi pískovcovými skalami, poznávací trasy kolem barokních, vojenských nebo přírodních památek či originální občerstvovací zastávky. To vše nabízí Bike resort Broumovsko, dosud neobjevený ráj pro MTB jezdce, kteří si rádi zajezdí v terénu.

Po trailech přes hory 2021 - Broumovskou a Trutnov Trails

bike resort BroumovBroumovsko sice ještě nepatří k nejznámějším cyklistickým oblastem v Čechách, ale svojí bohatou nabídkou cest a neobyčejně zajímavých terénů nadchne zejména milovníky jízdy na horském kole. Hustá síť značených cyklotras a turistických cest nabízí bohaté kombinace při plánování cyklistických výletů jak pro rodinnou jízdu s dětmi, tak pro náročné sportovní a adrenalinové bikery. Z Bike resortu Broumovsko budete stoprocentně nadšeni. Stačí si jen vybrat tu vaši cyklotrasu.
 
Bike resort BroumovskoJednou z nich může být trasa ve stopách zdejšího vyhlášeného MTB závodu Rallye Sudety, který patří k těm nejnáročnějším maratonům horských kol u nás. Trasa je v terénu po dohodě s KČT a Správou CHKO Broumovsko vyznačena celoročně. Jedná se o 113 km dlouhou trasupřevýšením větším než 3500 metrů. Trať je náročná nejen vysokým převýšením v členitém terénu, ale i technickou obtížností, zvláště ve sjezdech. Začíná v Teplicích nad Metují a vede kolem Teplických a Adršpašských skal, Broumovskými stěnami a přes stolové hory Bor a Ostaš. Vyznačuje ji světle modrý trojúhelník ve žlutém čtverci. Vyzkoušet si můžete jízdu po celé trati, anebo si lze projet jen některé její úseky.
 

Další terény Broumovského výběžku

Bike resort BroumovskoMéně náročné výlety se dají podniknout na hřebenech Javořích hor. Fyzicky středně náročná, avšak technicky lehká trasa začíná na nádraží v Broumově, pokračuje do Šonova, odkud vás jako 4002 bude provázet celou cestu Javořími horami. Jedná se o jednou z vůbec nejhezčích vyhlídkových cyklotras severovýchodní části Broumovského výběžku. Úžasnými panoramaty se budete kochat doslova za každou zatáčkou. Uhlířským údolím pak projede do Hynčic a Meziměstí, kde skončí opět u nádraží.

Bike resort BroumovskoPotu i adrenalinu v pedálech si naplno užijete na okruhu kolem Broumovských stěn převážně po více či méně zpevněných lesních cestách a silničkách s výhledy do Polické pánve i Broumovské kotliny. Možnosti jsou tedy opravdu široké a záleží jen na vás, jaký den v sedle, opřeni do pedálů, chcete zrovna prožít. Nabídku tras, včetně informacích o občerstvení, ubytování a zajímavostech v regionu najdete na stránkách bikeresort.broumovsko.cz. Nechybí zde ani možnost zavolat si Cyklo-taxi.
Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice

Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice

Broumovský výběžek nabízí skvělé příležitosti k trávení aktivní dovolené. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy, které fascinuje turisty a vandrovníky už od 18. století.

Teplické skalní město – zázrak divoké přírody

Teplické skalní město – zázrak divoké přírody

Masivní, do nebe sahající skalní stěny, tajuplné území s nejrozsáhlejším skalním labyrintem ve Střední Evropě s obtížnějšími výstupy, adrenalinové vyžití i studenou oblast nazvanou Sibiř, to vše nabízejí Teplické skály.

Broumov

Broumov

Život města, ležícího v kotlině téměř na česko-polských hranicích, se po staletí točil kolem benediktinského kláštera. Ten je dodnes společně s okolní přírodou, tedy s hřebenem pohraničních Javořích hor a skalním městem Broumovských stěn, hlavním turistickým magnetem Broumovska.

Bike park Broumovsko

Bike park Broumovsko

Bike resort Broumovsko je pro cyklistiku jako stvořený. Šlápněte do pedálů a vydejte se za dobrodružstvím.

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Téměř panenská příroda nabízí romantické skalní útvary, rokle, vyhlídky daleko do kraje. Turisty zapomenutá přírodní rezervace uchvátí každého návštěvníka. Chráněná krajinná oblast Broumovsko se rozprostírá na ploše 410 km², převážnou část tohoto území vytyčují státní hranice s Polskem.

Skalní město Ostaš u Police nad Metují

Skalní město Ostaš u Police nad Metují

Stolová hora Ostaš z kvádrových pískovců a skalními útvary je dominantou Polické kotliny. Leží v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko nedaleko Adršpašsko-teplických skal. Skalní město Ostaše se skládá ze dvou menších skalních měst zvaných Horní a Dolní labyrint.

Javoří hory v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko

Javoří hory v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko

Javoří hory tvoří výrazný tektonický hřbet ohraničující severní část Broumovského výběžku. Chrání ze severu Broumovskou kotlinu a tvoří malebnou kulisu krajině, kterou protéká řeka Stěnava. Pokud hledáte klid v lůně lesů a hor, tady budete na tom pravém místě.