!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vyberte si dovolenou podle svých představ na veletrhu v Ostravě
Vyberte si dovolenou podle svých představ na veletrhu v Ostravě
">
Životní styl

Vyberte si dovolenou podle svých představ na veletrhu v Ostravě

Vydáno 28. února 2019
Rádi byste na zimu odletěli do teplých krajin? Hledáte dobrodružství a adrenalin? Dělá vám starost, kam s dětmi na prázdniny? Vyberte si dovolenou, výlet nebo lázeňský pobyt na výstavě Dovolená a Region, Lázeňství, která se koná od 1. do 3. března 2019 na Výstavišti Černá louka v Ostravě.
Ať už budete hledat odpočinek nebo dobrodružství, vše najdete na největším mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Dovolená 2019 v Moravskoslezském kraji na Černé louce! Nabídne vám novinky a zajímavosti z oblasti cestování, zážitkové i kulturní turistiky, lázeňství či wellness. Těšte se také na bohatý doprovodný program plný zajímavých osobností, cestovatelských besed, promítání či degustace krajových specialit.

Mezi novinkami ze světa gastronomie bude patřit ochutnávka a samotná příprava pravých argentinských steaků na místním grilu „parilla“ podle tamních obyvatel. Pokud plánujete dovolenou po památkách a krásách naší země, tak to nej se dozvíte na stánku České dědictví UNESCO nebo na stánku Správy jeskyní České republiky. Nedílnou součástí veletrhu je slosování o hodnotné ceny, kterými jsou např. pobytové poukázky nebo kapitánské kurzy.
 

Na dovolenou láká Česko i Japonsko

Želva OlomoucNa veletrhu nebudou také chybět Turistická informační centra České republiky (A.T.I.C. ČR). Prezentovat se bude např. Olomouc, Mikulčice, Kroměříž, Náchod, Kutná Hora, Frýdek-Místek, Trutnov nebo Chotěboř. Využijte této příležitosti a poznejte ty nejkrásnější místa z nejrůznějších koutů Česka. Setkáte se zde se zástupci informačních center, kteří Vám rádi poskytnout veškeré potřebné informace k naplánování výletu nebo dovolené.

Japonské kulturní centrum nabídne bohatý program věnovaný japonské kultuře. Heiwa kafé, japonská kavárna, kaligrafie pro veřejnost, japonské hlavolamy, výstava fotografií, infostánek ČJKC. Připraveny budou i zajímavé přednášky např. "Město kulturních a kulinářských zážitků", "Japonsko low cost - nejlevněji do Japonska", "Japonské paradoxy" a mnoho dalších.

Lístky na veletrh stojí na jeden den 100 korun, třídenní vstupenka vyjde na 300 Kč. Otevřeno bude od 10:00 do 18:00 hodin, v neděli pak do 16:00 hodin.
Černá louka v Ostravě

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Hrad leží při soutoku řek Ostravice a Lučiny. Díky své poloze na průsečíku oblíbených cyklostezek je předurčen k tomu, aby se stal vyhledávaným výletním místem nabízející návštěvníkům nejen odpočinek, ale také pohled do ostravské historie.

Další aktuality

8.6.
2021
10 tipů na nejkrásnější fotomísta Karlovy Studánky

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Karlovy Studánky

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
4.6.
2021
Obnovený dřevěný kostel v Gutech přivítá první věřící

Obnovený dřevěný kostel v Gutech přivítá první věřící

Severní Morava a Slezsko | Památky
21.5.
2021
Květy rododendronů začínají zaplavovat areál Zoo Ostrava

Květy rododendronů začínají zaplavovat areál Zoo Ostrava

Severní Morava a Slezsko | Příroda