!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Praha 8 si připomene Operaci Anthropoid
Praha 8 si pripomene Operaci Anthropoid
"> Praha 8 si pripomene Operaci Anthropoid "> Na sobotu 24. kvetna je u pomníku, tzn. prímo v míste útoku, pripravena komentovaná rekonstrukce
Památky

Praha 8 si připomene Operaci Anthropoid

Vydáno 22. května 2017
Letos si připomínáme 75. výročí vojenské operace proti zastupujícímu říšskému protektorovi Heydrichovi. MČ Praha 8 odhalila v roce 2009 pomník Operaci Anthropoid na minutu přesně po 67 letech od uskutečnění útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Operaci Anthropoid si osmá městská část připomene také letos, konkrétně o víkendu 26. a 27. května.

Pomník Operace AnthropoidAkce se uskuteční při příležitostí výročí odhalení pomníku Operaci Anthropoid, který byl slavnostně odhalen na minutu přesně po 67 letech od uskutečnění útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, ve středu 27. května 2009 v 10 hodin a 35 minut.

Operaci Anthropoid si osmá městská část připomene i letos, konkrétně o víkendu 26. a 27. května. Na sobotu 27. května je připraven program z několika informačních bloků z tábora Československé samostatné obrněné brigády, z tábora čsl. jednotky působící v RAF, a scének ze života v Protektorátu Čechy a Morava.

Památník parašutistůmDiváci tak uvidí výcvik mužů připravujících se na operační nasazení i a manipulaci s operačním materiálem, pěchotní výcvik, obsluhu a cvičnou střelbu. Program proběhne na nádvoří Libeňského zámku, Zenklova 1/35, Praha 8 a zatáčka u zastávky tramvaje U kříže.

Památník Operaci Anthropoid v Praze-Libni

Památník Operaci Anthropoid v Praze-Libni

Památník Operaci Anthropoid se nachází v Praze-Libni nedaleko křižovatky u Vychovatelny. Připomíná československé parašutisty, kteří v těchto místech provedli 27. května 1942 atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, pod kdycím názvem "Operace Anthropoid".