Úvod > Aktuality > Půjčte si kolo, vybrušte své jízdní schopnosti v bajkové škole a vyrazte do Trail Parku na Dolní Moravě
Půjčte si kolo, vybrušte své jízdní schopnosti v bajkové škole a vyrazte do Trail Parku na Dolní Mor
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Půjčte si kolo, vybrušte své jízdní schopnosti v bajkové škole a vyrazte do Trail Parku na Dolní Moravě

  • Vydáno11. září 2021
Prosvištěte podzimní horskou krajinou! Dolní Morava láká na profesionálně připravený Trail Park. Na 20 kilometrů tras je určených pro malé i velké bikery. A pokud chcete na svých jízdních schopnostech ještě zapracovat, můžete využít některý z kurzů Bajkové školy.
Trail Dolní MoravaDolní Morava patří k vyhledávaným místům pro všechny nadšence do jízdy v horském terénu. Profesionálně připravený Trail Park s 20 kilometry trailů různé úrovně pokročilosti nabízí pro každého něco. Stačí naskočit i s kolem na lanovku a u horské chaty Slaměnka se rozhodnout, do jakého dobrodružství se pustíte. Technicky nenáročný selský flow trail potěší úplné začátečníky a rodiny s dětmi a na trase s mírnými boulemi a klopenkami nabídne i nádherné výhledy.

Pro pokročilé je tu lesní trail s vyššími klopenkami, přejezdy, dropy a skoky s lavicí. Nejprudší a náročný Mamutí trail je vybudovaný pro opravdu zkušené bikery, kteří se mohou těšit na pestrý profil s terénními vlnami, klopenkami, dřevěnými lávkami a technickými skoky. Od léta 2021 je rozšířena letní terasa chaty Slaměnka o panoramatickou přístavbu přímo nad terénem lesních trailů. Nejen pro bikery je připravena osvěžující nefiltrovaná desítka s příznačným názvem „Sedloffka“, kterou zaženete i tu největší žízeň po kilometrech naježděných v trailech.
 

Ke skvělé zábavě rychleji a bez šrámů v nové bajkerské škole

Trail Dolní MoravaHorský resort Dolní Morava navázal úzkou spolupráci s Bajkovou školou, díky které si můžete osvojit bajkerské dovednosti na kurzech přímo na Dolní Moravě. Láká vás se zdokonalit v jízdě, ale nenašli jste zatím odvahu vyrazit? Máme pro vás pár tipů, jak zvládnout základní pozice na kole a sjet si svojí první klopenku jako profesionál.

Potrénujte rovnováhu ve sjezdu, správné brždění nebo techniku zatáčení. Bajková škola vítá jezdce už od 8 let. Kromě dětských cyklistů můžete využít základní kurz pro dospělé, kurz pro středně pokročilé a pokročilé a taky speciální kurzu pro ženy, kterým provází profesionální instruktorky.
 

A co všechno se ve škole pro bajkery naučíte?

Trail park Dolní MoravaZatáčení je komplexní dovednost, kterou je ideální se s instruktorem učit krok po kroku v bezpečném terénu – třeba na měkké, rozkvetlé sjezdovce. Pádům v zatáčkách se v bajkové škole učí předcházet mimo jiné vytažením těžiště těla zevnitř oblouku ven nad kolo. Co se klient na louce naučí, na trailu jako když najde – třeba směřovat pohled k výjezdu ze zatáčky.

Děti se potřebují učit nápodobou – v perfektně vyšejpovaných táhlých klopenkách má instruktor čas vše precizně předvést a ještě může sledovat, jak se malým bikerům a bikerkám při jízdě daří. Dlouhé a charakterem konzistentní traily pomáhají soustředit se na vycentrovaný postoj s pedály vodorovně, prsty na brzdách a lokty vždy směřujícími ven. Než vyrazíme na trail, věnují s dětmi celý blok technice brzdění, aby uměly, jak bez smýkání zpomalit, tak kontrolovat rychlost třeba ve svažitých klopenkách.

Trail park Dolní MoravaTraily Dolní Moravy si rychle získaly oblibu a často je na nich značný provoz. K nácviku manévrů, jako je nadhození předního kola či manuál, je ideální využít bezpečný terén lesních cest s krásnými výhledy, které traily v různé výšce kopce protínají. No, a nově osvojený prvek si pak klienti hned upevňují na trailu.

A pak už si jen užívejte dobrodružnou jízdu na kole. Nechte se vytáhnout do kopce lanovkou. Stačí nasednout u chaty Slaměnka a na kopci si vybrat ideální trasu. Chystá se pro vás Mlýnský trail s nejdelší trasou o velmi lehké obtížnosti. Stále se na něm pracuje, ale už teď si můžete projet alespoň část cesty. Nenáročný Selský flow trail využívají hlavně začátečníci a rodiny s dětmi. Zkušenější jezdci si vybírají Lesní trail s klopenkami, přejezdy, dropy a skoky s lavicí. Ti nejodvážnější a nejzkušenější bikeři se pouštějí dolů Mamutím trailem, který je protkaný terénními vlnami, klopenkami, dřevěnými lávkami a technickými skoky. A až dorazíte do cíle, zažeňte žízeň po sportovním výkonu s nefiltrovanou desítkou s názvem Sedloffka.
Trail Park Dolní Morava

Trail Park Dolní Morava

Zažijte radost z jízdy na kole! Nezáleží na vašem věku, jízdních schopnostech, zkušenostech nebo fyzičce. Nové traily na Dolní Moravě potěší každého milovníka cyklistiky. 20 kilometrů tras je určených pro malé i velké bikery.

Horský resort Dolní Morava

Horský resort Dolní Morava

Moderní horský resort s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních, adrenalinových a rekreačních aktivit. Najdete několik světových unikátů v čele se Stezkou v oblacích, Mamutí horskou dráhou nebo Mamutíkových zážitkových parků s Obřím Mamutem. Najdete zde také Adrenalin park, lanovku aj.

Cyklo trasy Single Trails Dolní Morava

Cyklo trasy Single Trails Dolní Morava

Trail nazvaný Skalní začíná u vyhlídky na celé údolí Dolní Moravy zvané Skalka. Lesní cyklostezky jsou široké a svou obtížností a šířkou se přibližují spíše lesním cestám než náročným sjezdovým tratím. Celková délka trailu je 4,5 km, avšak v létě k němu přibude dalších 8 km.

Další aktuality

26.10.
2021
Netradiční podvečerní prohlídky lákají na hrad Svojanov

Netradiční podvečerní prohlídky lákají na hrad Svojanov

Východní Čechy | Zážitky
18.10.
2021
Vodáci budou už tuto sobotu zamykat Opatovický kanál

Vodáci budou už tuto sobotu zamykat Opatovický kanál

Východní Čechy | Letní sporty
18.10.
2021
V Nasavrkách se chystá oblíbené Kaštanobraní

V Nasavrkách se chystá oblíbené Kaštanobraní

Východní Čechy | Gurmánská turistika