Úvod > Aktuality > Rožnov pod Radhoštěm o víkendu rozveselí Romská píseň i Anenská pouť
Rožnov pod Radhoštěm o víkendu rozveselí Romská píseň i Anenská pouť
">
Zážitky

Rožnov pod Radhoštěm o víkendu rozveselí Romská píseň i Anenská pouť

Vydáno 19. července 2021
V sobotu 24. července 2021 se uskuteční v Rožnově pod Radhošťem 27. ročník mezinárodního festivalu Romská píseň. Oslava svátku patronky Valašska, sv. Anny, pak připadá na další den, neděli 25. července. Je každoročně spojená s krojovaným procesím z rožnovského farního kostela Všech svatých a pouťovými atrakcemi v areálu muzea.
Program festivalu Romská píseň bude zahájen v areálu Dřevěného městečka v sobotu 24. 7. 2021 od 13:00. Na komorním amfiteátru vystoupí: cimbálová muzika Polajka, BRILLANT ORCHESTER z Banské Bystrice, taneční soubor SALUT ROMA z Brna, kapela Imperio z Přerova, folklorní soubor Máj z Piešťan a Giňovci z Opavy..

Tradiční krojovaná Anenská pouť se uskuteční v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v neděli 25. 7. 2021. Program v areálu muzea Rožnov pod Radhoštěm je pak připraven pro návštěvníky po celý den od 9:00 do 18:00 hodin s nabídkou pouťového zboží a atrakcemi. Od 11:00 do 11:45 hod. je naplánován průvod krojovaného procesí městem do Dřevěného městečka, před kostelem sv. Anny ukončení svatoanenskou litanií a zpívanou modlitbou Anděl Páně.

krojovaný průvodPro děti jsou připravené pouťové atrakce, Finkovy historické houpačky a kolotoče. Kejklíři a akrobati  předvedou vystoupení na paloucích v Dřevěném městečku. V hlavním programu se na komorním amfiteátru představí Soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda z Kozlovic.

Základní vstupné na slavnost je 120 korun, snížené 100 Kč, rodinné 240 Kč.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.