!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Hrad a zámek Horšovský Týn nabídne zajímavé vánoční prohlídky
Památky

Hrad a zámek Horšovský Týn nabídne zajímavé vánoční prohlídky

Vydáno 25. prosince 2019
Vánoční prohlídky vyzdobených návštěvnických okruhů hradu a zámku Horšovský Týn si můžete užít i o svátcích, a to od 26. až do 31. prosince 2019. Prohlídky návštěvnických okruhů Hrad, Zámek, Purkrabství, Mitsuko jsou zpestřeny vánoční výzdobou. Prohlídky budou probíhat od 10:00 do 15:00 hodin.
Vánoční ozdoba slámaVánoční prohlídky na Horšovském Týně si užijete od 26. do 31. prosince 2019. Přijít na zámek můžete od 10:00 do 15:00 hodin. Jedná se o tradiční akci na závěr roku. Vánoční prohlídky na zámku připomínají vývoj vánočních stromků, ozdob a betlémů. Máte tak možnost se podívat na staré ozdoby a betlémy, které se zde dochovaly po šlechtickém rodě Trauttmansdorffů.

Horšovský Týn byl původně biskupský hrad založený před polovinou 13.století. V roce 1547 vyhořel, a poté došlo k jeho přestavbě v monumentální renesanční sídlo (Jan mladší Popel z Lobkovicz). V letech 1623–1945 přešel Horšovský Týn do držení rodu Trauttmansdorffů. Od roku 1945 vlastní zámek stát. Do správy hradu a zámku Horšovský Týn patří též přilehlý park o rozloze téměř 40 ha (ten je však aktuálně uzavřen), kostel Všech svatých v nedaleké obci Horšov a kostel sv. Anny na Vršíčku u Horšovského Týna.
Hrad a zámek Horšovský Týn -  patří k nejkrásnějším v České republice

Hrad a zámek Horšovský Týn - patří k nejkrásnějším v České republice

K nejvíce zpřístupněným objektům v České republice patří národní kulturní památka Státní hrad a zámek Horšovský Týn. Můžete si prohlédnout např. hradní část s unikátní raně gotickou kaplí, zbrojnicí a zařízeným renesančním bydlením, nebo unikátní obrazovou galerii českých panovníků.

Loretánská kaple v Horšovském Týně

Loretánská kaple v Horšovském Týně

Loretánská kaple v Horšovském Týně byla založena roku 1584 baronem Kryštofem mladším Popelem z Lobkovic. Lobkovic postavil loretánskou kapli jako připomínku své cestu do italské Lorety.

Řeka Radbuza - pro milovníky klidu a pohody

Řeka Radbuza - pro milovníky klidu a pohody

Klidná řeka s množstvím starých jezů, které nejsou udržovány. Většinou se začíná sjíždění řeky v Horšovském Týnu a končí v Plzni. Nejhorší je poslední jez v Plzni, který se musí přenášet v délce 1 km. Řeka je vhodná pro vodáky začátečníky.

Zámecká restaurace Horšovský Týn

Zámecká restaurace Horšovský Týn

Vychutnejte si zámeckou atmosféru v Horšovském Týnu a přijďte ochutnat skvělou kuchyni. Šikovní kuchaři vám v nově vybudované kuchyni připraví předkrmy, polévky, saláty, minutky i hlavní jídla české i zahraniční kuchyně.

Naučná stezka Královská rokle v Horšovském Týně

Naučná stezka Královská rokle v Horšovském Týně

Naučná stezka Lesů ČR „Královská rokle“ představuje asi 3 km dlouhý procházkový okruh zámeckým parkem přes známou Královskou rokli. Stezka začíná a končí u letohrádku v parku a spojuje město Horšovský Týn s místními lesy.

Zámecký park Horšovský Týn

Zámecký park Horšovský Týn

Svou rozlohou vzácných dřevin patří zámecký park v Horšovském Týnu k nejvýznamnějším parkům v západních Čechách. Romantická zákoutí přírodně krajinářského parku dotváří a oživuje několik staveb.