Úvod > Aktuality > Ski areál Kopřivná v Malé Morávce má nejmodernější šestisedačkovou lanovku u nás
Ski areál Kopřivná v Malé Morávce má nejmodernější šestisedačkovou lanovku u nás
">
Zimní sporty

Ski areál Kopřivná v Malé Morávce má nejmodernější šestisedačkovou lanovku u nás

Vydáno 20. listopadu 2017
Resort Kopřivná v Malé Morávce v Jeseníkách přichystal letos lyžařům do nové sezóny opravdu velkou lahůdku – nejmodernější šestisedačkovou lanovku v České republice. Za hodinu přepraví na vrchol sjezdovky až 2400 lyžařů.
LanovkaNová šestisedačková lanovka Leitner s bublinou ještě vylepší komfort velmi příjemného lyžařského střediska Kopřivná, které se letos rozšiřuje i o novou sjezdovku. Na Kopřivné byla do letošního roku modrá sjezdovka dlouhá 1350 metrů. Nyní k ní přibyla i obtížnější, ale certifikovaná červená sjezdovka o délce 950 metrů.

Ultramoderní sedačková lanovka dokáže za hodinu přepravit až 2 400 lyžařů. Je vyhřívaná a cestující chrání před povětrnostními vlivy bublina. Navíc děti při nastupování změří speciální laser a hydraulika v nástupní plošině je zvedne do výšky, aby si mohly pohodlně sednout. Vaše děti i vy sami si zamilujete pohodlné usedání do vyhřívaných vysokých křesel opatřených "bublinou" pro vysoce komfortní jízdu. Na sjezdovku vás lanovka dopraví za zhruba 3 minuty.

Na Kopřivné přitom dbají i na ekologii, nová lanovka ekologičtější motor a automatická čerpadla, která ženou vodu do sněžných děl mají nižší odběr energie. Každý večer můžete plnými doušky užívat kouzlo večerního lyžování na zdejších sjezdovkách, osvětlených unikátně z obou stran a pravidelně poslouchat hudební nálož živých kapel přímo na svahu.
 

Horské radovánky nejen pro nejmenší

Ski KopřivnáSki areál Kopřivná myslí i na děti. Dětská sjezdovka je bezpečně oddělená od hlavní sjezdovky a pro první lyžařské krůčky nabízí moderní pohyblivý přepravní pás. Najdete zde kvalitní lyžařskou školu se zkušenými instruktory, kteří vašim dětem pomohou v začátcích. Až děti omrzí lyžování, mohou se vyřádit v dětském zimním parku, kde si můžou zcela zdarma pod dohledem rodičů donekonečna užívat skluzavek, sněžného hradu nebo bezpečného bobování na uzavřené části sjezdovky.

Nejen děti, ale i většina dospělých určitě neodolá jízdě na speciální nafukovací pneumatice v oblíbené snowtubingové dráze plné klopených zatáček ve sněžném korytě a to dolů i za pomocí speciálního vleku nahoru.
Skiareál Kopřivná Jeseníky

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná v Jeseníkách. Středisko nabízí po celou zimní sezónu výborné lyžařské podmínky.