Úvod > Aktuality > Skiareál Karlov odmění děti za vysvědčení lyžováním zdarma
Skiareál Karlov odmění děti za vysvědčení lyžováním zdarma
"> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Skiareál Karlov odmění děti za vysvědčení lyžováním zdarma

  • Vydáno29. ledna 2020
Skiareál Karlov odmění v pátek 31. ledna 2020 všechny děti školou povinné. V tento den nabízí totiž všem školákům do 14,99 let lyžování zcela zdarma. V areálu se aktuálně jezdí na 50 – 70 cm technického sněhu a v provozu je jedenáct sjezdovek, včetně dětského ski parku.
Ski KarlovJako odměnu pro ty, kteří se rádi učí, připravil Skiareál Karlov na pátek 31. ledna akci „Za vysvědčení skipas zdarma“. Ta platí pouze na sjezdovkách střediska Ski Karlov, tj. v areálu Praděd a areálu Čerťák. Skipas dostane každý žák do 14,99 let. Akce platí pouze v den poletních prázdnin, tedy v pátek 31. ledna 2020 na denní lyžování od 8:30 do 16:00 hodin.
 
ski karlovLyžařský areál Ski Karlov nabízí lyžování v Karlově pod Pradědem a v lokalitě Čertův kopec u Horního Václavova v Jeseníkách. Areál nabízí více než 6,5 km sjezdovek všech obtížností na cca 27,5 hektarech lyžařské plochy, která je z 96% zasněžována. Tři sedačkové lanovky a další tři klasické vleky dosáhnou celkovou hodinovou přepravní kapacitu 10 000 osob. Aktuálně se lyžuje na 50 – 70 cm technického sněhu, v provozu jsou sjezdovky Family, FIS, FIS – Kazmarka, Sportovní, Slunečná, Katrák, Vyhlídková, Rodinná, FIS – Závodní, FIS – Pařezák a Lyžařská škola – dětský ski park. Všechny lanovky a vleky jsou v provozu (mimo Školního vleku).

ski karlovPro běžkaře je strojově upravován okruh okolo vrchu Ostružná. Jeho délka činí 6 km a dostat se k němu je možné nejlépe od chaty Alfrédka, resp. bufetu u Herdegenů, který stojí v její bezprostřední blízkosti, a který je oblíbeným a známým cílem běžkařů, kteří vyrážení buď z Malé Morávky nebo od motorestu Skřítek. Zatímco v níže položených oblastech mohou mít běžkaři problémy s dostatkem sněhu, v okolí Alfrédky, ve výšce kolem 900 metrů nad mořem, jsou pro běžkování stále ucházející podmínky. Bufet u Herdegenů nabízí odpočinek a občerstvení každý den od 10 do 16 hodin. Upravuje se také běžecká trať Karlov pod Pradědem – Mravencovka – Alfrédka, která je dlouhá 28 km.
Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Další aktuality

20.9.
2021
Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Severní Morava a Slezsko | Památky
17.9.
2021
Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
15.9.
2021
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Severní Morava a Slezsko | Letní sporty