Úvod > Aktuality > Součástí hradu Lanšperk je malá rozhledna
Součástí hradu Lanšperk je malá rozhledna
">
Památky

Součástí hradu Lanšperk je malá rozhledna

Vydáno 25. března 2013
Z hradu Lanšperka je nádherný výhled na vesnici v podhradí i na údolí se železniční tratí. Aby byl pohled z hradní zříceniny působivější, postavili členové občanského sdružení Sbor pro záchranu hradu Lanšperk malou vyhlídku, která nyná umožňuje rozhled na všechny světové strany.
Hrad Lanšperk se nachází nedaleko města Žamberka ve Východních Čechách. Byl postaven na vysokém ostrohu nad levým břehem Divoké Orlice ve druhé polovině 13. století. Stavba je v Čechách ojedinělým typem tzv. plášťového hradu – tedy hradu bez hlavní věže.

Vyhlídková plošina, ze které je vidět na všechny světové strany, je tedy umístěná u obvodového zdiva. Jedná se však o dočasnou stavbu, která je kdykoli rozebratelná. Zříceninu hradu Lanšperk můžete navštívit kdykoli, je celoročně zdarma přístupná.

Hrad Lanšperk s rozhlednou – ojedinělý plášťový hrad v Čechách

Hrad Lanšperk s rozhlednou – ojedinělý plášťový hrad v Čechách

Hrad Lanšperk se nachází nedaleko města Žamberka ve Východních Čechách. Byl postaven na vysokém ostrohu nad levým břehem Divoké Orlice ve druhé polovině 13. století. Stavba je v Čechách ojedinělým typem tzv. plášťového hradu.