!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Strakonice ožijí opět středověkým vánočním trhem pod Rumpálem
Památky

Strakonice ožijí opět středověkým vánočním trhem pod Rumpálem

Vydáno 2. prosince 2019
Od pátku 6. prosince do neděle 8. prosince 2019 se na strakonickém hradě uskuteční tradiční Adventní řemeslné trhy pod Rumpálem. Jako každý rok se hradní nádvoří zaplní řemeslníky a hudebníky ze širokého okolí. Chybět nebudou ani čerti s Mikulášem.
StrakoniceBrány strakonického hradu se slavnostně otevřou v pátek 6. prosince v 15 hodin. Jako každý rok se, v rámci Adventních trhů pod Rrumpálem, hradní nádvoří zaplní řemeslníky a hudebníky ze širokého okolí s pestrým sortimentem řemeslných výrobků, jako jsou adventní věnce, vánoční ozdoby, betlémy, jmelí, svíčky, perníčky a další vánoční zboží. Dále kované a vyřezávané předměty, šperky z různých materiálů, keramiku, koření, sušenou vazbu, drátkování, ručně vyráběný textil, přírodní kosmetiku a háčkované čepice, čelenky, bižuterie atd. Nebude chybět ani tradiční medovina, punč, trdelník, pražené mandle a oříšky, klobásy, nakládané sýry, bramboráky, koblížky, ovocné špízy či staročeská kuchyně. 

Z kulturního programu si vyberou malí i velcí. Trhy tradičně zahájí trubači a dále budou pokračovat vystoupení pěveckých souborů, základních škol, dechovky a dudáků. Nebudou chybět ani loutková divadélka či živý betlém se zvířatky, lamou i velbloudy. Po celou dobu trhů budou znít hradem koledy a vánoční písně v podání místních pěveckých sborů a souborů.

A pamatováno je v sobotu 7. 12. i na mikulášskou nadílku, otevření bran pekelných a tvůrčí dílny nejen pro děti. V rámci trhů můžete navštívit i vánoční výstavu Bílé Vánoce v černé kuchyni hradu.
Adventní trhy pod Rumpálem

4.12.
6.12.
Adventní trhy pod Rumpálem

24. ročník Adventních trhů pod Rumpálem s bohatým programem, otevřením Bran pekelných a tradiční návštěvou sv. Mikuláše.

Strakonický hrad

Strakonický hrad

Celá staletí stojí na kamenném ostrohu nad soutokem Otavy s Volyňkou ve Strakonicích středověký hrad. Mohutný komplex s gotickou věží Rumpál je dnes národní kulturní památkou a tvoří nezaměnitelnou dominantu Strakonic.

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum založené v roce 1894 spravuje stálé expozice v prostorách strakonického hradu a od roku 2008 také unikátní areál Vodního mlýna v Hoslovicích. V současné době prochází muzeum rozsáhlou rekonstrukcí. Otevřeny jsou jen aktuální výstavy, černá kuchyně a vyhlídková věž Rumpál.