Úvod > Aktuality > Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov
Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov
"> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov

  • Vydáno21. září 2021
Poslední zářijový víkend se v Českém Krumlově již tradičně ponese v duchu oslav přicházejícího podzimu – město se od 24. do 28. září stane dějištěm 20. ročníku Svatováclavských slavností a 21. ročníku Mezinárodního folklórního festivalu. Pocta svatému Václavu, patronu nejen české země, ale i města Český Krumlov, vinařů a pivovarníků, je zároveň i oslavou státního svátku České republiky. Těšit se můžete jak na tradiční akce, tak i na spoustu novinek.
český krumlovPestrou nabídku kulturního vyžití přinese do Českého Krumlova poslední zářijový víkend. Patřit bude oslavám svatého Václava, patrona české země, pivovarníků a vinařů. 20. Svatováclavské slavnosti nabídnou od pátku 24. září do úterý 28. září více než tři desítky zážitků.

V rámci Mezinárodního folklórního festivalu do Krumlova opět přijede řada folklórních tanečních souborů, které se představí nejen na hlavní scéně na náměstí Svornosti, ale roztančí město svými krátkými vystoupeními po celém historickém centru.

svatováclavské slavnosti český krumlovNa své si přijdou rodiny s dětmi, jež láká zapojení do řemeslných dílen a rukodělné aktivity či jarmark v Klášterech Český Krumlov. Víkendový klášterní program obohatí pouliční umělci, kejklíři, hudebníci i pohádková představení. Řemeslníci navíc představí své vlastní výrobky, které bude možné přímo na místě zakoupit. Děti se budou na výtvarných dílnách a vypravěčských workshopech.

Bavit se budou nejen děti, ale i jejich rodiče. Během svátečního víkendu proběhne podzimní ochutnávka vín s pozvánkou na Festival vína, jehož přeložený loňský 9. ročník se koná již tradičně v termínu od 22. října do 27. listopadu 2021 v Českém Krumlově. Ochutnáte okolo 60 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Itálie, Německa, Španělska. Degustace jednotlivých vzorků vína probíhá formou placených vzorků.

Náměstí Svornosti ozdobí po celý víkend tradiční Svatováclavský jarmark. V programu nebude chybět oblíbený sobotní Večer otevřených muzeí a galerií,nabízející volný vstup do Egon Schiele Art Centra, Regionálního muzea či Musea Fotoateliér Seidel.

 

Netradiční podzimní zážitky

schwarzenberská gardaMilovníci historie a legend si jistě nenechají ujít denní i kostýmované noční prohlídky města s průvodcem, velkým lákadlem je procházka kolem kouzelného jižního meandru Vltavy v klidné části Českého Krumlova. Po vodě, a přesto suchou nohou si mohou návštěvníci prohlédnout historické centrum města z hladiny řeky při pravidelné vyhlídkové plavbě na vorech.
 
Protože krumlovské podzimní slavnosti nesou jméno nejvýznamnějšího patrona, nebude během posledního zářijového víkendu chybět ani tradiční setkání Václavů a Václavek, slavnostní koncert se závěrečným zpěvem chorálu Svatý Václave či účast Schwarzenberské gardy. 

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města.

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Egon Schiele Art Centrum – mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Egon Schiele Art Centrum – mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Bohaté archeologické, umělecké, řemeslné, etnografické a umělecko-průmyslové sbírky dokumentují historii města Českého Krumlova.

Další aktuality

14.10.
2021
Podzimní výlovy lákají nejen do jižních Čech

Podzimní výlovy lákají nejen do jižních Čech

Jižní Čechy | Gurmánská turistika
11.10.
2021
Objevte Toulavu ze sedla kola

Objevte Toulavu ze sedla kola

Jižní Čechy | Letní sporty