!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Svezte se o víkendu do Bezdružic parní lokomotivou
Svezte se o víkendu do Bezdružic parní lokomotivou
"> "> "> Bezdružické parní léto, to jsou každorocní oslavy na lokální trati Pnovany - Bezdružice "> Mezi Teplou a Bezdružicemi pojedou také historické autobusy
Zážitky

Svezte se o víkendu do Bezdružic parní lokomotivou

Vydáno 15. července 2019
V Bezdružicích proběhne o víkendu 20. a 21. července 2019 tradiční akce Bezdružické parní léto. Vedle možnosti svézt se vlakem taženým parní lokomotivou nebo setkat se s prvorepublikovým četníkem ochutnáte také speciality podle receptů z počátku minulého století. Vlak jezdí v sobotu i neděli třikrát denně na otočku mezi stanicí Bezdružice a Kokašice. Jednou denně na delší trase mezi Bezdružicemi a Cebiví.
Bezdružické parní létoBezdružické parní léto, to jsou každoroční oslavy v půli července na lokální trati Pňovany - Bezdružice, spojené s přehlídkou historických vozidel, dobových kostýmů a atmosféry 30. let 20. století. Hlavním bodem budou jízdy zvláštních vlaků vedených parní lokomotivou 310.072 v úseku Bezdružice – Cebiv na místní dráze z Pňovan do Bezdružic.

Během cesty může dojít k přepadení vlaku, proto jej doprovázejí četnické hlídky. Ve stanici obratu je připraven pro cestující kulturní program pro vaše zabavení, než lokomotiva přejede na druhý konec vlaku. Na zdárný průběh akce budou dohlížet prvorepublikoví četníci.

Bezdružické parní létoJízdenky se prodávají pouze ve vlaku, neplatí zde žádné zaměstnanecké či komerční slevy Českých drah. Přeprava kočárků je možná. Základní jednosměrné jízdné Bezdružice - Kokašice 60 Kč, děti do 10 let 40 Kč a do jednoho metru výšky zdarma.

Po trase projektované a dosud nerealizované železnice mezi stanicemi Bezdružice a Teplá bude celý víkend pendlovat historický autobus a v sobotu se navíc uskuteční turistický pochod na podporu její dostavby. Zastávky autobusu budou v Bezdružicích, nádraží - Bezdružice, náměstí - Úterý, Na točně - Teplá, klášter - Teplá, náměstí - Teplá, nádraží.
Bezdružická lokálka Pňovany - Bezdružice a muzeum železnice

Bezdružická lokálka Pňovany - Bezdružice a muzeum železnice

Místní železnice neboli lokálka - samo slovo o sobě vyvolává romantické představy a vzpomínky nejednoho trampa, turisty a příznivce stříbřitých kolejí. Trať Pňovany - Bezdružice byla zprovozněna v roce 1901 a dodnes nabízí výhled do malebné krajiny. Ve stanici Bezdružice se nachází malé muzeum.

Zámek Bezdružice

Zámek Bezdružice

Barokní zámek Bezdružice, viditelný ze širokého okolí, se tyčí na návrší, na západní straně náměstí ve stejnojmenné obci. Tu proslavilo jméno známého renesančního šlechtice a cestovatele - Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic.

Léčebné lázně Konstantinovy lázně - mají díky léčivé vodě významný primát

Léčebné lázně Konstantinovy lázně - mají díky léčivé vodě významný primát

Nejmenšími a nejklidnějšími ze západočeských lázní jsou Konstantinovy Lázně. Lázeňské město Konstantinovy Lázně nabízí více než 300 lůžek v lázeňských domech a dalších 400 lůžek v hotelech a pensionech na dovolenou a léčebné pobyty v průběhu celého roku.

Naučná stezka údolím Úterského a Bezdružického potoka

Naučná stezka údolím Úterského a Bezdružického potoka

Malebné údolí potoka je vyhledávaným místem pro pěší turistiku a dětské stanové tábory. Stezka vede po značených turistických stezkách. Začíná a končí na Náměstí Kryštofa Haranta ve městě Bezdružice. Podél Úterského potoka lze dojít až k hracholuské přehradě.