Úvod > Aktuality > Trofeo Niké Jeseníky startuje již tento pátek!
Trofeo Niké Jeseníky startuje již tento pátek!
"> "> ">
Životní styl

Trofeo Niké Jeseníky startuje již tento pátek!

Vydáno 5. září 2019
Tradiční jízda veteránů se uskuteční v malebném a čistém prostředí Jeseníků ve dnech 6. až 8. září 2019. Letos se jedná o jubilejní 20. ročník elegantní jízdy historických vozidel pod názvem Trofeo Niké Jeseníky 2019. Budete mít jedinečnou příležitost spatřit unikátní historické automobily z Čech, Moravy a Slovenska i ze zahraničí. Čeká vás příjemná společnost známých umělců paní Chantal Poullain, Hudebního tria Dasha, elegantní módní přehlídka, plavba po vodní nádrži Slezská harta, vyhlídkové lety vrtulníkem nad CHKO Jeseníky, legendární okruh Okolo Pradědu, Horské lázně Karlova Studánka… a mnoho dalšího.
Trofeo NikéMáte rádi Jeseníky a automobilové veterány? Pak byste od 6. do 8. září 2019 měli být svědky elegantní jízdy historických vozidel Trofeo Niké Jeseníky. Letos se v rámci jubilejního 20. ročníku akce startuje netradičně z Ostravy.

V letošním roce budou k vidění zejména předválečné automobily, počínaje rokem 1912, pole posádek vytvoří ucelený obraz technického vývoje automobilů od období před 1. světovou válkou až po 70. léta. K vidění budou automobily různých značek, různé provenience i charakteru.

Nenechte si ujít neskutečnou krásu na čtyřech kolech s doprovodným programem. V čele celé kolony, nablýskaných perel – aut mnohdy nevýčislitelné hodnoty, bude kralovat Karel Loprais se svou závodní Tatrou.
 

Program od pátku do neděle

Trofeo NikéLetošní ročník zahájí Trofeo Niké Jeseníky netradičně v Ostravě, jelikož se koná již 20. ročníkkde jinde odstartovat než ze srdce Moravskoslezského kraje! Celý tento ročník bude protkán nezapomenutelnými zážitky, jak pro diváky tak pro účastníky. Připravte si dobové ustrojení a zúčastněte se soutěže o spousty krásný cen a zážitků.

Páteční dopoledne proběhne v Dolní Oblasti Vítkovice (9:00 – 12:00). Poté se automobily přesunou k Landek Parku (13:00 – 14:00). Přes Hlučín pak budou pokračovat na Kravaře do Opavy, kde se zastaví ve Slezské nemocnici a pak pofrčí přes Slavkov, Jakartovice, Bohdanovice, Leskovec nad Moravicí, Bruntál, Valšov, Břidličnou na Malou Morávku.

Trofeo NikéV sobotu se veteráni vydají na cestu k zámku Bruntál (9:30 – 10:30), poté veteráni vyrazí pod vedením vítězné Tatry Karla Lopraise do obce Razová (12:00 – 15:00). Celá expozice překrásných historických vozů bude připravena, jako muzem pod otevřeným nebem v Centru Slezská Harta.

Neděle se ponese v rytmu etapy „Okolo Pradědu, historická auta i jejich majitele potkáte v Resortu Kopřivná (8:45 – 9:15), odtud se jezdci vydají do Ludvíkova, k Wellness hotelu Peras. Další setkání s veterány pak proběhne klasicky v "muzeu pod otevřeným nebem" v Karlově Studánce (10:30 – 14:30), kde proběhne i slavnostní zakončení v prostorách Horských lázní Karlova Studánka.
 

Pro všechny dobově oděné je připravena soutěž

TrofeoKaždým rokem si připravuje Trofeo Niké překvapení pro všechny fanoušky nádherných a vzácných automobilů s úžasnou historií. Navštivte půdy a prarodiče, otevřete jejich šatníky a připravte se, soutěž začíná! Každý účastník, který přijde dobově oděný může soutěžit o krásné ceny. Připraveny jsou trička s Trofeo Niké tématikou, unikátní oděv pořadatelů v odlišné barevné kombinaci nebo například víkendové pobyty partnerských hotelů.

Připravte si oblečení z období první republiky, pěkně se ustrojte a navštivte libovolnou zastávku letošního ročníku Trofeo Niké (Dolní Oblast Vítkovice, Landek park, Opava, Malá Morávka, Bruntál, Razová – Centrum Slezská Harta, Malá Morávka – Kopřivná resort, Karlova Studánka) a vyfoťte se třeba s veteránem, který je účastníkem letošního 20. ročníku Trofeo Niké.

Fotografii pak uveřejněte na Instagramu s hashtagem #trofeonike2019 nebo nahrajte na facebookový profil Trofeo Niké (musíte být zároveň fanoušky stránky – dát jí "like"). Soutěž začíná 5. 9. a končí 8. 9. Výherce bude zveřejněn nejpozději 1. 10. 2019.
Trofeo Niké Jeseníky 2021

10.9.
12.9.
Trofeo Niké Jeseníky 2021

Setkání historických veteránů a jejich milovníků – 21. ročník.

Centrum Slezská Harta

Centrum Slezská Harta

Rekreační, rehabilitační a školící centrum Slezská Harta se nachází v jižní části obce Razová v Moravskoslezském kraji, na břehu vodní nádrže Slezská Harta. Celé území leží v hojně navštěvované turistické oblasti – Jeseníky.

Zámek a Muzeum v Bruntále

Zámek a Muzeum v Bruntále

Na rozdíl od jiných zámků v České republice má zámek v Bruntále netradiční dispozici ve tvaru kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží. V romantickém prostředí zámku byly natočeny i filmové pohádky – Císař a tambor a Zlatník Ondra.

Wellness Kopřivná

Wellness Kopřivná

Vyzkoušejte nové wellness, které ještě voní novotou. Jedninečná atmosféra hor s výhledem do údolí Malé Morávky.

Wellness Hotel Peras v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem

Wellness Hotel Peras v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem

Přijeďte do Wellness Hotelu Peras v Jeseníkách a užijte si komfortní ubytování, skvělé jídlo ve zdehší restauraci, širokou nabídku wellness služeb a sportovní aktivity přímo v hotelu či v blízkém okolí! Wifi zdarma, parkování přímo před hotelem a moderní nekuřácké prostředí.

Do Morávky po celý rok

Do Morávky po celý rok

Obec Morávka se rozkládá po obou březích stejnojmenné řeky v Beskydech. Krajina osobité krásy láká k rekreaci po celý rok.

Areál Dolní Vítkovice – unikátní industriální památka

Areál Dolní Vítkovice – unikátní industriální památka

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysoké pece Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Horské lázně Karlova Studánka – relaxace uprostřed Jeseníků

Horské lázně Karlova Studánka – relaxace uprostřed Jeseníků

Lázně obklopené horskou přírodou se pyšní nejčistším vzduchem ve střední Evropě, celkovou atmosféru dotváří roubené lázeňské budovy.