Úvod > Aktuality > Trutnov Trails se již otevřely jezdcům na horských kolech
Trutnov Trails se již otevřely jezdcům na horských kolech
"> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Trutnov Trails se již otevřely jezdcům na horských kolech

Vydáno 19. dubna 2021
Terénní stezky pro MTB v okolí Trutnova již lákají první bikery, i když sníh ještě zcela nezmizel z dohledu. Ale všechny traily kromě Floutka jsou sjízdné, těšit se můžete na projetou a upravenou stopu. O víkendech funguje na základně výdejní okénko se základním sortimentem na přežití – dostanete zde trailburger, trailcafe, trailbuchtu atd.
turnov trailsTrutnov Trails, síť jednosměrných terénních stezek pro horská kola, v okolí Trutnova v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor nabízí traily různých obtížností. Trasy jsou navrženy tak, aby byly zajímavé pro všechny kategorie bikerů od začátečníků až po experty.

Zvlněná krajina východního předhůří našich nejvyšších hor, příroda plná balvanů, skal a nádherných lesů je pro hroskou cyklistiku ideálním místem. Trailů se není třeba bát, nejsou stavěné jen pro technicky extra vybavené bikery.

turnov trailsTřeba takový Kozí trail zvládnou i méně zdatní jezdci, na těžším Modřínovém zase mají složitější pasáže "dámskou" variantu. Hodně sjezdově laděný trail Pod jeskyňkou, který začíná zdoláním historického schodiště a po necelých 2 kilometrech ústí na historicky dlážděné Spodní Panské cestě, už ale určitou dovednost vyžaduje.

Od 12.4.2021 jsou traily otevřeny s výjimkou Floutka, ten ještě nestačil vyschnout. Floutek je od slova flow, to znamená, že na něm prakticky není potřeba brzdit. Bikery také upozorňujeme, že otevřené je pouze záchytné parkoviště u „Mrtvého jezera“, ostatní parkovací místa (včetně Sedmidomí) jsou zavřená. Jinak je areál volně přístupný, můžete přijet kdy je vám libo.
Trutnov Trails – terénní stezky pro MTB v okolí Trutnova

Trutnov Trails – terénní stezky pro MTB v okolí Trutnova

Síť jednosměrných terénních stezek pro horská kola naleznete v okolí Trutnova v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor. Jedná se o příjemné trasy okořeněné nádhernými dalekými výhledy do okolní krajiny.

Další aktuality

16.9.
2021
Krkonošské cyklobusy jsou v provozu až do konce září

Krkonošské cyklobusy jsou v provozu až do konce září

Krkonoše a Podkrkonoší | Letní sporty
9.9.
2021
Kuks bude v sobotu patřít vínu

Kuks bude v sobotu patřít vínu

Krkonoše a Podkrkonoší | Gurmánská turistika