Úvod > Aktuality > Užijte si Studentský Majáles v Praze!
Užijte si Studentský Majáles v Praze!
"> "> "> ">
Zážitky

Užijte si Studentský Majáles v Praze!

Vydáno 25. dubna 2018
Studentský Majáles je nekomerční festival autentické studentské kultury, který organizují a vytvářejí výhradně studenti a studentky pražských vysokých škol. Již tradiční akcí se stal Pražský Majáles v Letňanech a Studentský Majáles Univerzity Karlovy v Karolinu. Letos poprvé se k oslavám připojí také Lesamáj aneb technický dejvický Majáles studentů pražské Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT) a Českého vysokého učení technického (ČVUT).
Studentský majálesStudenstké oslavy máje začnou v Praze v sobotu 28. dubna 14. ročníkem Pražského Majálesu na místě letiště a pražského veletržního areálu v Letňanech. Studenti se nejprve v 10:00 sejdou na nároží ulic Vodičkova a Jungmannova, kde před měsícem společnými silami postavili májku. Samotný festival otevírá brány v poledne. Vystoupí například kapely Rybičky 48, Mandrage, Tomáš Klus nebo Lenny. Studenty čeká také volba Krále a Královny Majálesu. Vstupenky na Pražský Majáles jsou k dostání za 580 Kč nebo za 999 Kč s přístupem do VIP zóny.

KampaV úterý 1. května se studenti mohou zdarma zúčastnit 5. ročníku Studentského Majálesu, který se koná na Univerzitě Karlově. Jeho součástí bude jako obvykle alegorický průvod, který vyrazí v 10:00 z Kampy přes piazzetu Národního divadla, Karlovo a Staroměstké náměstí a na Ovocný trh. Tam bude program pokračovat celý zbytek dne volbou krále nebo královny Majálesu a prezentací hudby, filmů a divadelních vystoupení studentů.

Lesamáj bude ve středu 2. května. Jeho účastníci se sejdou ve 13:00 v dejvickém kampusu před budovou elektrotechnické fakulty ČVUT v Technické ulici a potom přejdou do Thákurovy ulice na prostranství před stavební fakultou ČVUT. K tanci a poslechu zahraje rock-popová kapela Holden, death-folková Minikapela, dechový showband Brass Avenue či hudebník Néro Scartch. Hudbu doplní volba májového Veličenstva, ale také divadelní a improvizační představení, workshopy či různé soutěže.
Expozice historie Univerzity Karlovy v Praze

Expozice historie Univerzity Karlovy v Praze

U příležitosti 667. výročí založení univerzity byla znovu otevřena stálá výstava ve sklepních prostorách Karolina. V expozici je možné si prohlédnout listiny vztahující se k založení univerzity či kopie univerzitní pečeti a žezla.

Karolinum – historické sídlo Univerzity Karlovy v Praze

Karolinum – historické sídlo Univerzity Karlovy v Praze

Karolinum je národní kulturní památkou, symbolem Univerzity Karlovy. Od 14. století se zde nacházelo sídlo nejstaršího domu pražské univerzity – Karlovy neboli Veliké koleje (Collegium Caroli), kterou založil Karel IV. pro dvanáct mistrů pražského vysokého učení.

Kampa – romantika v centru Prahy

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.