!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Muzeum v Bohumíně bude mít dvojjazyčného audio průvodce
Muzeum v Bohumíně bude mít dvojjazyčného audio průvodce
"> "> ">
Kultura

Muzeum v Bohumíně bude mít dvojjazyčného audio průvodce

Vydáno 8. března 2021
Ačkoliv je už řadu měsíců zavřené, vyhlíží Muzeum města Bohumína optimističtější časy. Návštěvníkům chce po návratu do normálního života nabídnout novinku v podobě audio průvodce. A to nejen v české verzi, ale i v polském jazyce. Měl by být dostupný přes mobilní aplikaci během letošního roku. Město Bohumín se aktuálně se zapojilo do česko-polského projektu Slezsko-moravské pohraničí, s jehož pomocí chce propagovat Hraniční meandry Odry, městskou půjčovnu lodí a městské muzeum.
Bohumínský pokladNejvětším lákadlem muzejní expozice je skvost, který z Bohumína pochází a po letech se na téměř stejné místo vrátí – starobohumínský poklad. K jeho nálezu došlo při opravě sochy Jana Nepomuckého právě na zdejším náměstí Svobody, pár desítek metrů od domu Pod Zeleným dubem. V jeho původním podstavci se tehdy našlo 54 mincí z let 1660 až 1860. Byly mezi nimi krejcary, feniky i stříbrné tolary z Anglie, Maďarska, Toskánska, Pruska a Rakouska.

V městském muzeu, rozlohou srovnatelném s třípokojovým bytem, se návštěvníkům otvírají pohledy do minulosti. Mezi unikáty muzea se bezesporu řadí mamutí stolička a obratel. K jejich nálezu přispěla meandrující Odra, když podemlela a strhla kus břehu. Za stejných okolností se našel i další exponát, v zemi desetiletí ukrytý prvorepublikový hraniční kámen. I přes skromnou podobu muzejního prostoru je expozice vítanou zastávkou pro turisty i zdrojem znalostí pro školou povinné děti, které do něj jezdí na exkurze
Bohumín

Bohumín

Bohumínští o svém městě tvrdí, že je plné kontrastů a že je po první návštěvě budete buď milovat, anebo nenávidět; jiná možnost prý není. Určitě vás překvapí, třeba svou rozlehlostí a dělením na Starý Bohumín a Nový Bohumín. Dnešní město Bohumín vzniklo teprve po jejich spojení v roce 1973.

Těšínské Slezsko Region Card

Těšínské Slezsko Region Card

Těšínské Slezsko Region Card je karta hosta, která vám umožní plnohodnotně prožít letní, nebo zimní dovolenou v turistické oblasti Těšínské Slezsko s heslem: více zážitků za méně peněz!

Městské muzeum v Bohumíně

Městské muzeum v Bohumíně

Městské muzeum vzniká v útrobách secesního zrekonstruovaného domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Má tři výstavní místnosti, dva depozitáře a mezi největší lákadla patří bohumínský poklad nebo pozůstatky mamuta.