!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Bohumíně se otevřelo nové bludiště Mauglího labyrint
V Bohumíně se otevřelo nové bludiště Mauglího labyrint
"> "> ">
Zážitky

V Bohumíně se otevřelo nové bludiště Mauglího labyrint

Vydáno 14. července 2020
Ve sportovně-rekreačním areálu Bospor za parkem Petra Bezruče v centru Bohumína naleznete stromové bludiště, které dostalo ve veřejném hlasování název Mauglího labyrint. Labyrint tvoří více než tisícovka habrů, bytelný hrad s vyhlídkovou terasou a tubusový tobogán. Atrakce je volně přístupná od 8:00 do 20:00 hodin po dobu letních prázdnin.
mauglí labyrintPřírodní areál s bludištěm a dřevěným hradem vybudovalo město společně s přístupovým chodníkem a osvětlením na ploše padesáti metrů čtverečních u křižovatky s Janáčkovou a Družstevní ulicí. Tvoří jej labyrint z 1 300 habrů, bytelný hrad s vyhlídkovou terasou a tubusovým tobogánem.

Stejně jako v minulých letech dala bohumínská radnice prostor veřejnosti, aby sama zvolila pojmenování nového areálu, který je určen především rodinám s dětmi. Z téměř stovky návrhů, které lidé poslali, bylo vybráno pět finálových, pro které mohli zájemci hlasovat na internetu. Jednoznačně dali přednost názvu Mauglího labyrint, který získal téměř 50 procent všech hlasů.

Bludiště bylo vysázeno v roce 2015 a po pět let bylo zahradníky upravováno do dnešní podoby. Dne 1. července 2020 bylo otevřeno pro širokou veřejnost. Spravuje jej městská společnost Bospor a přístupný je zdarma denně od 8 do 20 hodin, a to do 31. srpna 2020.
 
Mauglího labyrint v Bohumíně

Mauglího labyrint v Bohumíně

Ve sportovně-rekreačním areálu Hobby park za parkem Petra Bezruče v Bohumíně naleznete stromové bludiště, které dostalo název Mauglího labyrint. Tvoří jej více než tisícovka habrů, bytelný hrad s vyhlídkovou terasou a tubusový tobogán.

Mauglího ranč – farma s domácími zvířaty v Bohumíně

Mauglího ranč – farma s domácími zvířaty v Bohumíně

Mauglího ranč se nachází v centru města, v parku Petra Bezruče, v areálu pro děti Hobbyparku. Děti se zde mohou potěšit s domácími zvířaty, jako jsou kačeny a slepice, kamerunské kozy i ovečky.

Mauglího stezka v Bohumíně

Mauglího stezka v Bohumíně

Unikátní lanovou atrakci pro všechny generace – Mauglího stezku najdete v centru Bohumína. Lanový unikát vyrostl ve zdejším Hobbyparku u aquacentra a adventure golfu.