Úvod > Aktuality > V Červeném Kostelci začíná festival amatérského divadla
V Červeném Kostelci začíná festival amatérského divadla
"> "> "> ">
Kultura

V Červeném Kostelci začíná festival amatérského divadla

Vydáno 18. února 2020
Od čtvrtka 20. 2. do neděle 23. února hostí Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci už 23. krajskou postupovou přehlídku amatérského divadla činoherního a hudebního divadla. O soutěžní festival každoročně jeví zájem soubory z několika krajů, na jevišti se postupně objeví téměř dvě stovky divadelníků. Zastoupena je nejčastěji činohra, děti jistě ocení pohádku Vánoční sen, zasmát se můžete například s divadelním souborem Ochos ze Smiřic a jejich Příběhy obyčejného šílenství.
detektor lžiFestival startuje ve čtvrtek 20. února v 10:00 hrou Vánoční sen. Příběh přichází s poselstvím, že láska a cit se mají udržovat po celý rok a nejen o svátcích. Na divadelních prknech vystoupí Divadelní spolek Jiří z Poděbrad.

V 15:00 začne hra Detektor lži divadelního spolku Na tahuz Červeného Kostelce. Hra je černou groteskou mapující ruské manželství.

Od 19:30 vás okouzlí Cesta kolem světa za 80 dní divadelního spolku Jirásek z Nového Bydžova. Jedná se o dobrodružný román Julese Verna převlečený do kabaretu a živých obrazů.

Generálka Jeho veličenstvaV pátek 21. února by vám v programu nemělo uniknout představení Generálka Jeho veličenstva Náchodské divadelní scény. Děj komediálního příběhu pojednává o setkání Napoleona, internovaného na ostrově Svatá Helena a neohrožené Korsičanky.

Od 19:30 začíná divadlo Na Tahu hrát hru Šéf kontra vagabund. Je to 200 let stará fraška zasazená do současného světa...
 

Sobotní program je pořádně nabitý

Neběhej s nůžkama v ruceOd 10:00 hodin začne Krysař divadelního souboru KD Holice. Děj je na motivy Dykova románu, jehož Krysař vychází ze staroněmecké báje. Ve 13:00 bude festival pokračovat hořkou komedií se skvěle vykreslenými postavami, v níž ale nejde zdaleka jen o zábavu Neběhej s nůžkama v ruce, kterou vám předvede DS Tyl Říčany.

V 16:00 uvedou dovadelníci z Týniště nad Orlicí kus s názvem HALÓ U.F.O. Podaří se Lumírovi získat vytoužený titul nebo ho jeho zapálenost postupně připraví o vše? Posledním večerním představením budou v 19:30 hodin Příběhy obyčejného šílenství, která zahraje Divadelní spolek Ochos ze Smiřic.

HALÓ U.F.O.Předprodej vstupenek k volnému sezení v ceně 50, 60 a 70 Kč je v IC Červený Kostelec, Náchod, Česká Skalice, Hronov, Úpice, Police nad Metují, Nové Město nad Metují a také online na mksck.cz. Tradičně je možné v IC Červený Kostelec zakoupit zvýhodněné permanentky na celou divadelní přehlídku v ceně 300 Kč a pro držitele divadelního předplatného za pouhých 250 Kč. V prodeji je omezený počet permanentek.