!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Josefově letos navštívíte novou expozici historické policejní stanice
V Josefově letos navštívíte novou expozici historické policejní stanice
"> "> "> "> ">
Památky

V Josefově letos navštívíte novou expozici historické policejní stanice

  • Vydáno23. března 2021
V josefském bastionu č. 10 vznikla nová expozice, kterou si návštěvníci budou moci prohlédnout hned, jak skončí přísná proti epidemiologická opatření. Jedná se o historickou policejní stanici, kterou možná znáte z filmů Poslušně hlásím anebo Hříšní lidé města Pražského.
Pevnost JosefovV pevnosti Josefov vznikla zbrusu nová expozice. Zájemci ji naleznou v Bastionu No. X, který je součástí prohlídkové trasy "All inclusive", která zahrnuje Bastion I a podzemí, Bastion IX, Bastion X, Ravelin XIV a Muzeum v Zásobovacím úřadě.

V Bastionu č. X najdete hned tři expozice. Tou nejnovější je "Historická policejní stanice z počátku minulého století". Jedná se o repliku historické policejní služebny, služebnu pro místního velitele policie. Zajímavý je například plůtek oddělující prostor pro veřejnost od místa pro četnictvo nebo vojenskou policii. Na policejním stole je překvapivě vidět i kříž a bible, jelikož na počátku minulého století se přísahalo na bibli. Nechybí ani klasický psací stroj Mercedes. Novinku si zájemci budou moci prohlédnout hned, jak to dovolí epidemiologická situace v naší republice.

Bastion 10Kromě policejní služebny Bastion X nabízí i pohled do polního zdravotnictví v expozici "Zdravotnická služba armád za světových válek". Zde je k vidění operační sál, zubní ordinace, polní chirurgické pracoviště, přijímací kancelář a pokoj pacientů vybavené původními předměty.

Třetí expozicí je sbírka situačních plánů bastionových pevností v Čechác,. hlavně projekčních, účetních a schvalovacích plánů městských i hradebních partií samotné pevnosti Josefov, vytvořených v létech 1780 až 1888.
Bastion č. 10 v Josefově – prostory bývalé posádkové ošetřovny

Bastion č. 10 v Josefově – prostory bývalé posádkové ošetřovny

Naštivte prostory bývalé posádkové ošetřovny na Bastionu No. X. Jedná se o vstupní objekt na prohlídkovou trasu Bastion No. X, Bastion No. IX a Ravelin No. XIV. Najdete zde i expozici policejní stanice z období začátku minulého století.

Pevnost Josefov – Bastion I a podzemí

Pevnost Josefov – Bastion I a podzemí

Nechte se unést zpět do doby císaře Josefa II. při prohlídce tajuplných podzemních prostor.

 Pevnost Josefov v Jaroměři – nejrozsáhlejší komplex pevnostních podzemních chodeb v České republice

Pevnost Josefov v Jaroměři – nejrozsáhlejší komplex pevnostních podzemních chodeb v České republice

Podzemní chodby pevnosti Josefov, která byla postavena v letech 1780 až 1787 z podnětu císaře Josefa II. Měla sloužit k ochraně zemských hranic proti výbojnému Prusku.

Další aktuality