!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V neděli se na Horšovském Týně chystají adventní prohlídky
V neděli se na Horšovském Týně chystají adventní prohlídky
"> "> ">
Památky

V neděli se na Horšovském Týně chystají adventní prohlídky

Vydáno 20. prosince 2019
Hrad a zámek Horšovský Týn zve všechny milovníky Vánoc na nedělní adventní prohlídky zámku, vánoční jarmark, prodej kaprů a vánočních stromků i výtvarné dílny ve vestibulu radnice města a další. Užijte si 22. prosince Advent 2019 na Horšovském Týně!
vánoceV neděli 22. prosince 2019 se v Horšovském Týně konají adventní prohlídky zámku. Od 10 do 15 hodin přijďte na prohlídky vánočně nazdobených prohlídkových okruhů - voňavá kuchyně a vánoční zámek.

Vánočně nazdobený a provoněný prohlídkový okruh Kuchyně vás zavede do zámecké kuchyně a skladovacích prostor. Kromě prostor zámecké kuchyně z 20. let minulého století se jedná také o zpřístupněný depozitář skla, porcelánu, látek a dalších předmětů. Navíc v čase vánočním vás zde čekají vánočky, perníčky, cukroví a nahlédnutí do vánočního jídelníčku na zámku.

vánoceDalším prohlídkovým okruhem je nazdobená prohlídková trasa Zámek. Zámecké bydlení od 16. století do počátku 20. století - salony, taneční sál, knihovna, unikátní obrazová galerie českých panovníků, je obohaceno o ukázku betlémů a vývoje vánočních ozdob.

Na náměstí si pak užijete celodenní program pořádaný ve spolupráci s městem Horšovský Týn. Můžete se těšit na hudební vystoupení, vánoční jarmark, prodej kaprů a vánočních stromků, výtvarné dílny ve vestibulu radnice města a další atrakce. Od 17:00 hodin pak bude k vidění živý betlém.
Hrad a zámek Horšovský Týn -  patří k nejkrásnějším v České republice

Hrad a zámek Horšovský Týn - patří k nejkrásnějším v České republice

K nejvíce zpřístupněným objektům v České republice patří národní kulturní památka Státní hrad a zámek Horšovský Týn. Můžete si prohlédnout např. hradní část s unikátní raně gotickou kaplí, zbrojnicí a zařízeným renesančním bydlením, nebo unikátní obrazovou galerii českých panovníků.