!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Ostravě začne Mezinárodní festival outdoorových filmů
V Ostravě začne Mezinárodní festival outdoorových filmů
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

V Ostravě začne Mezinárodní festival outdoorových filmů

  • Vydáno22. října 2021
V pátek 22. října 2021 bude v Ostravě zahájen další ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Na festivalu bude letos k vidění 40 filmů z 23 zemí a čtyř kontinentů. Soutěží se například v kategoriích jako dobrodružný a extrémní sportovní film, horolezecký a horský film nebo cestopisný film. Slavnostní zakončení festivalu je plánováno na 11. prosince a v přímém přenosu vše odvysílá TV Noe. Součástí slavnostního zakončení bude předávání cen vítězným filmařům za účasti řady domácích i světových filmařů, osobností z oblasti outdooru a kultury. Festival se bude konat v Domě kultury města Ostravy a v Minikině.
festival outdoorových filmůJedním z hostů festivalu, který se představí na slavnostním zahájení v Domě kultury města Ostravy, je běžkyně Adéla Voráčková. Pochází z Ostravy a od roku 2017 se zúčastňuje náročných překážkových závodů Spartan Race, na kterých vybojovává medaile na mezinárodní scéně.

Čestným hostem festivalu se stane významný český horolezec šedesátých let Gerhard Tschunko, který uskutečnil řadu extrémních výstupů na pískovcových skalách ve Vysokých Tatrách, v Alpách a na Kavkaze, kde se podílel na legendárním prvovýstupu v severní stěně Šchary (1965).

MFOFNa festivalu bude letos k vidění 40 filmů z 23 zemí a čtyř kontinentů. Soutěží se například v kategoriích jako dobrodružný a extrémní sportovní film, horolezecký a horský film nebo cestopisný film. Slavnostní zakončení festivalu je plánováno na 11. prosince a v přímém přenosu vše odvysílá TV Noe. Součástí slavnostního zakončení bude předávání cen vítězným filmařům za účasti řady domácích i světových filmařů, osobností z oblasti outdooru a kultury. Slavnostní zahájení festivalu proběhne v Ostravě, v divadelním sále DKMO od 18:00 hodin. Přijďte o víkendu do kina, uvidíte opravdu skvělé filmy!
 

Úžasné outdoorové filmy z exotických míst

Jako každoročně festival nabídne velké množství úžasných outdoorových filmů z řady exotických míst světa. Na své si přijdou příznivci vodních sportovních filmů, expedičních snímků nebo tradičních cestopisů. Například film Mentawai představuje indonéský kmen, který žije tradičním způsobem. Seznamuje diváka s jejich tetováním, způsoby lovu nebo s komunikací s duchy.

Osm holek z Francie, Čech a Kanady se rozhodne napnout půl kilometru dlouhou highline mezi dvěma ikonickými skalními věžemi v poušti Amerického státu Utah. Na věžích stráví pět dní a nejen, že je propojí tenkým popruhem, po kterém pak přechází, ale najdou propojení i se zemí, nebem a sebou navzájem. VÁce vám řekne film Connection.

Miluji IslandPohřeb šamana na Madagaskaru, kterého se účastnila široká rodina a o různá překvapení nebyla nouze. Famadihana je obřad, který z Madagaskaru jen tak nezmizí. Zajímavý bude také snímek Good for the soul – krátký dokument o partě nadšenců vydávajících se na kolech na nejvyšší horu Pyrenejí. Cestovatel Pavel Klega vás prostřednictvím filmu Miluji Island pozve tam, kde strávil 7 měsíců prací a průzkumem tohoto záhadného ostrova, kde se zamiloval do jeho přírody, vody, lidí, jídla, zvířat a hudby.

Kripl TripFilm s názvem Kripl Trip vypráví o dobrodružství dvou českých hendikepovaných bikerů Michal Kosíka a Daniela Bařáka. Ti si plní svůj sen a vydávají se do mekky světového mountainbikingu – do Britské Kolumbie v Kanadě, aby tu navštívili největší bikepark na světě, zajezdili si na zdejších vyhlášených trailech a celkově zjistili, jak se liší přístup k hendikepovaným sportovcům v Čechách a v Kanadě.

Mike and Maurice to je název dobrodružného vodního sportovního filmu, který popisuje neobvyklé přátelství mezi francouzským potapěčem Mikem a rybou Maurice v ráji krétského zálivu Kalypso. Pro milovníky divoké vody je určen film BIKE2BOAT ALPS, který popisuje dobrodružství čtyř kajakářů, kteří se vydávají na kole s kajaky od řeky k řece přes hlavní hřebeny Alp, kdy během tří týdenní cestě z údolí řeky Inn kolem Grossglockneru do Ötztalu zdolali 700 km a 8000 metrů n.m.
19. Mezinárodní festival outdoorových filmů

22.10.
11.12.
19. Mezinárodní festival outdoorových filmů

V Ostravě, konkrétně v Domě kultury města Ostravy, začíná v pátek 22. října již devatenáctý ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Ten současně probíhá na třiceti místech v Česku a na Slovensku, k festivalu tradičně patří také doprovodné programy a besedy.

Další aktuality

23.11.
2021
Zámek v Kuníně nabídne adventní prohlídky

Zámek v Kuníně nabídne adventní prohlídky

Severní Morava a Slezsko | Památky
16.11.
2021
Podzimní prohlídky lákají do ostravské zoo

Podzimní prohlídky lákají do ostravské zoo

Severní Morava a Slezsko | Příroda
10.11.
2021
České značky: Tonak aneb přijeďte si pro svůj vysněný model

České značky: Tonak aneb přijeďte si pro svůj vysněný model

Severní Morava a Slezsko | Kultura