!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Plzni se projedete speciální vánoční tramvají
V Plzni se projedete speciální vánoční tramvají
"> "> "> ">
Zážitky

V Plzni se projedete speciální vánoční tramvají

Vydáno 30. listopadu 2020
Speciálně vyzdobená vánoční tramvaj bude až do konce prosince dělat radost všem Plzeňanům. Zpříjemňovat předvánoční čas bude během praovního týdne na pravidelné lince 2, o víkendech pak na lince číslo 4. Stejně jako v minulém roce je kromě vnějšího polepu tramvaje vyzdoben i interiér vozu.
vánoční tramvajVánoční tramvaj v Plzni se během pracovních dnů zhruba každou hodinu na lince č. 2 ze Světovaru na Skvrňany. První tramvaj vyráží z vozovny v 5:03, poslední pak v opačném směru (ze Skvrňan do Světlovaru) vyjíždí v 19:44 hodin. Kromě celoplošného polepu, na kterém se letos objevují i dominanty plzeňského náměstí Republiky, je tramvaj vyzdobena asi dvěma tisíci světýlek a také vánočními dekory v interiéru.

Plzeňské městské dopravní podniky tak reagují na pozitivní ohlasy malých i velkých cestujících z předešlých let a chtějí zvláště v této nelehké době je šířit radost. Věří že vánoční tramvaj vykouzlí na tvářích lidí v ulicích Plzně nejeden úsměv.

O víkendech bude tramvaj jezdit na lince 4, z Košutky na Bory, a to minimálně do konce prosince. První vůz vyjede v 7:42 a poslední se vrátí do vozovny ve 23:47 hodin. Na každé straně vozu je 13 světelných dekoračních prvků. O tom, že plzeňské tramvaje umí vytvořit hezkou vánoční náladu svědčí i jejich umístění v mezinárodní soutěži o vyzdobené vánoční vozy městské hromadné dopravy, ve které Plzeň loni předběhl pouze maďarský Miškovec.