Úvod > Aktuality > Na tradiční setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků láká Zvonečkový jarmark
Skanzen Rožnov pod Radhoštem
"> Skanzen Rožnov pod Radhoštem "> V Rožnove pod Radhoštem vystoupí cimbálové muziky "> Muzicírování se Solánem ">
Kultura

Na tradiční setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků láká Zvonečkový jarmark

Vydáno 9. července 2021
Dřevěné městečko Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm bude ve dnech 10. a 11. 7. 2021 patřit mistrům hrnčířům, keramikům a dráteníkům. Návštěvníci mohou obdivovat nejen ukázky těchto tradičních řemesel a samozřejmě si výrobky i zakoupit. Nebudou chybět ani včelaři, kteří nabídnou široký sortiment včelích produktů.
Své zboží představí několik desítek řemeslníků z celé Moravy. Do Dřevěného městečka dorazí více než třicet mistrů hrnčířů, keramiků, dráteníků, šperkařů a medařů, kteří představí návštěvníkům své řemeslo a výrobky.

Oproti minulým ročníkům budou mít možnost návštěvníci zhlédnout také šperkaře. Zájemci si mohou přinést i starší nádobí a nechat si ho zadrátovat u přítomných dráteníků.
 
Součástí akce je bohatý kulturní program, ve kterém vás čekají vystoupení dechové hudby, folklorních souborů či varhanní koncerty, připraven je i koncert Národopisného souboru Závršan z Nedašova v areálu Dřevěného městečka a odpolední vystoupení folklorního souboru Beskyd ze Zubří. V neděli budou v areálu hrát gajdoši Josef Pacula a Petr Sovják. Odpoledne na komorním amfiteátru vystoupí Dechová hudba Valašské Meziříčí.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.