Úvod > Aktuality > Legiovlak vyjíždí do další sezóny, první zastávkou jsou Horažďovice
Legiovlak vyjíždí do další sezóny, první zastávkou jsou Horažďovice
"> "> V sobotu do Prahy prijede Legiovlak! "> "> Replika vlaku tu bude vystavena 12. až 15. ríjna a 18. až 30. ríjna "> "> "> "> Stylove odená legionárská obsluha vám ráda vysvetlí, k cemu jednotlivé soucásti vlaku sloužily ">
Zážitky

Legiovlak vyjíždí do další sezóny, první zastávkou jsou Horažďovice

Vydáno 1. června 2021
Nádraží Horažďovice je první zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Horažďovicích přístupný zdarma od úterý 1. do neděle 6. června 2021. Ve všední dny od 8:00 do 18:00 hodin a o víkendu od 9:00 do 19:00 hodin. Legiovlak si klade za cíl oživit povědomí o čs. legiích, jejich zásluhách na vzniku Československa a posilovat národní hrdost.

LegiovlakLegiovlak je projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

Legiovlak se skládá z 14 zrekonstruovaných vagonů, které vám představí život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky a vlastní krví. Pro co největší přiblížení podoby legionářských vlaků a životních podmínek, bojové činnosti a zvyklostí našich dobrovolců, byly vybrány pro rekonstrukci nejčastěji používané vozy
 

14 vagonů legendárního vlaku

legiovlakVlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech čeká návštěvníky věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

Legiovlak po zahajovací zastávce v Horažďovicích pokračuje napříč republikou, další zastávkou bude Milevsko (8. – 13. 6.), Bechyně (15. – 20. 6.), Třeboň (22. – 27. 6.) anebo Dačice (29. 6. – 4. 7.).
 

Bezpečnostní opatření v Legiovlaku

LegiovlakS ohledem na prevenci před šířením epidemie COVID-19 platí v rámci celé expozice Legiovlaku  bezpečností opatření v podobě dezinfekce rukou před vstupem do expozice, vstupu pouze se zakrytými ústy a nosem, dodržování odstupů ve vzdálenosti 2 metry a s dodržováním kapacity návštěvníků.

Veškeré bezpečnostní pokyny pro návštěvníky budou uvedeny na místě expozice. Vstupné do Legiovlaku je zdarma.

Legiovlak 2021

1.6.
5.12.
Legiovlak 2021

Legiovlak je projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií.