Úvod > Aktuality > V zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí začínají kvést tisíce bledulí a sněženek
V zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí začínají kvést tisíce bledulí a sněženek
"> "> "> "> "> ">
Příroda

V zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí začínají kvést tisíce bledulí a sněženek

  • Vydáno1. března 2021
Jaro je konečně tady! Ohlašují jej mimo jiné bledule jarní, které v tyto dny vykvétají v zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí. Drobní poslové jara se v zahradě vyskytují zhruba na jednom hektaru její rozlohy. Pokud pro ně bude počasí příznivé a příliš rychle se neoteplí, vydrží bledule v zahradě ještě asi měsíc. Kdo by si chtěl prohlédnout nakvetlé bledule, bude mít šanci zhruba za dva týdny, kdy budou nejvíc při síle.
BleduleZámecký park v Kostelci začínají přikrývat koberce bledulí vítající letošní jaro. Pokud se bude držet dosavadní charakter počasí a bude chladněji, dá se předpokládat, že ještě minimálně měsíc by měly být květinky k vidění. Příliš teplé počasí bledulím naopak příliš nesvědčí.

Park je přístupný celoročně zdarma a nejen díky těmto drobným květinám je označen za přírodní rezervaci. Ve 30. letech minulého století zahradníci jejich plochu uměle zvětšili, nyní se však bledule už rozrůstají samy a přirozeně. Otevřeno je od 8:00 hodin do setmění.

V zámeckém parku uvidíte mimo bledulí i další právě kvetoucí jarní rostliny, jako je šafrán bělokvětý, šafrán jarní nebo sasanka hajní. Jestliže je pro vás nyní Kostelci nad Orlicí nedostupný (jiný okres), udělejte si výlet za rostlinkami, až se opět bude moci cestovat. Bledulky, šafrán i sasanky tu na vás počkají.
Zámecký park v Kostelci nad Orlicí

Zámecký park v Kostelci nad Orlicí

Kostelecký zámecký park je jediný svého druhu v regionu Orlických hor. Je chráněn jako přírodní rezervace (původně k ochraně ptáků), kde se nachází mnoho významných stromů a dendrologických rarit. Na jaře tu kvetou doslova miliony bledulí jarních.

Nový zámek Kostelec nad Orlicí – poznejte život v biedermeieru

Nový zámek Kostelec nad Orlicí – poznejte život v biedermeieru

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí, patřící rodině Kinských, je místem pro poznání, zábavu i odpočinek. Empírový zámek v anglickém parku nabízí prohlídkový okruh Život v biedermeieru, výstavy v Galerii Kinský, koncerty a festivaly. V areálu najdete dětské hřiště a u něho oblíbenou Toniovu kavárnu.