Úvod > Aktuality > O víkendu se v Zoo Praha rozsvítí vánoční strom
O víkendu se v Zoo Praha rozsvítí vánoční strom
"> ">

O víkendu se v Zoo Praha rozsvítí vánoční strom

Vydáno 28. listopadu 2019 Příroda
V neděli 1. prosince 2019 pražská zoo rozsvítí svůj vánoční strom, a to s pomocí herce Ivana Trojana a režiséra Jiřího Stracha. I letos tak návštěvníci budou moci obdivovat živou, vzrostlou jedli kavkazskou nazdobenou v „Ladovském“ stylu, spolu s betlémem Josefa Lady. Současně bude poblíž vánočního stromu otevřen prodejní stánek s oblíbenými vánočními štěstíčky a ozdobami. Ti, kdo přijdou do zoo po 15. hodině, navíc zaplatí za vstup pouhou jednu korunu.
zoo Praha VánoceKdo na tento víkend plánuje návštěvu Zoo Praha, rozhodně se má na co těšit. Připraven je totiž bohatý program pro celou rodinu: herec Ivan Trojan a režisér Jiří Strach pomohou rozsvítit vánoční stromeček - živou jedli kavkazskou v areálu zoo, a to na Veselovského louce, naproti guerézám pláštíkovým v dolní části zoo. Součástí "vánoční scény" bude i betlém od Josefa Lady.

Návštěvníci mohou ke stromu dojít v lampionovém průvodu, který vyjde v 16:30 od Vzdělávacího centra. Ještě předtím ovšem Zoo Praha zahájí provoz nové knihobudky určené pro knihy o zvířatech či přírodě. 

Aby byla knihobudka při zahájení provozu aspoň trochu zaplněná, uvítají v Zoo, když jim pár svých knížek, které už nepotřebujete, předem přinesete. Až do neděle 1. prosince je můžete zanechat v Informačním centru u hlavního vchodu a poté již přímo v knihobudce.
Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.