Úvod > Aktuality > Vzácné bonsaje nevyčíslitelné hodnoty uvidíte na výstavě v Kroměříži
Vzácné bonsaje nevyčíslitelné hodnoty uvidíte na výstavě v Kroměříži
"> "> "> "> ">

Vzácné bonsaje nevyčíslitelné hodnoty uvidíte na výstavě v Kroměříži

Vydáno 26. září 2019 Příroda
Od 27. do 29. září proběhne na Výstavišti Kroměříž celostátní prodejní výstava Floria Podzim – Bonsaj. Tradiční výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne i výjimečnou expozici vzácných bonsají a kamenů suiseki. Expozice bude průřezem bonsajové tvorby a ponese motto „20 let s bonsajemi“.
Součástí na Výstavišti Kroměříž bude i ukázka stromů z projektu Pinus Line – 100 borovic. Tato unikátní kolekce rostlin z celé Evropy, na jejímž vzniku se podílejí významní evropští i světoví demonstrátoři, vyjadřuje krásu a rozmanitost této dřeviny. Autorská výstava odborné společnosti Bonsaimusea Isabelia k výročí firmy představí unikátní exponáty více než 60 bonsají, které byly dovezeny z Japonska, Koreje, Číny a v průběhu let tvarovány významnými českými, evropskými i světovými bonsajisty.

Součástí expozice bonsají budou i velkoformátové fotografie Davida Švejnohy. Fotografie budou symbolizovat kontrast stáří lidí a stáří bonsají. V průběhu výstavy budou probíhat komentované prohlídky, ukázky z tvorby ikebany, cestovatelské přednášky s projekcí (Čína a Japonsko) a ochutnávky zajímavé gastronomie (brouci, sushi, ...).

Ke shlédnutí bude i sbírka kamenů suiseki. Návštěvníci se budou moci obléci do tradičního japonského kimona a užít si netradiční zážitek z procházky po expozici.

Pod venkovními přístřešky budou prodejní stánky i výstava okrasného ptactva a drobného zvířectva. Výstava nabídne také prodej desítek místních produktů s ochranným označení Regionální potravina, které uděluje Agrární komora.

Neobyčejná výstava nabídne nejen krásné bonsaje a kameny suiseki, ale i klasický prodejní sortiment. Nakoupíte vše potřebné pro dům i zahradu od stovek prodejců z České republiky i ze zahraničí. Kromě tradičního prodeje rostlin, květin, stromů, keřů, zahradní techniky a dalších potřeb je pro vás připraven doprovodný kulturní program.
Dětský svět Kroměříž

Dětský svět Kroměříž

Unikátní zábavní park nabízí vyžití pro celou rodinu za jakéhokoli počasí.

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž pořádá v průběhu roku výstavy a akce pro celé rodiny. Areál výstaviště se nachází na území bývalých Rybalkových kasáren v okrajové části Kroměříže.