!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Kroměříži si užijete vánoční trhy na Velkém náměstí
V Kroměříži si užijete vánoční trhy na Velkém náměstí
"> "> "> ">
Zážitky

V Kroměříži si užijete vánoční trhy na Velkém náměstí

Vydáno 8. prosince 2020
V pátek 11. prosince začíná v Kroměříži vánoční program s názvem "Šťastné a veselé", který potrvá až do úterý 22. prosince 2020. Těšte se na pohodovou atmosféru, novou světelnou výzdobu, na zhruba dvě desítky stánků s rozmanitým sortimentem a další radosti, kterými město Kroměříž oslaví letošní advent. Trhy na Velkém náměstí budou probíhat denně od 14:00 do 20:00 hodin.
Advent na radniciKroměřížané i návštěvníci města se mohou po několika letech opět těšit na vánoční program na Velkém náměstí. Pokud záměr nezhatí protiepidemiologická opatření, radnice lidem nabídne nový koncept Vánoc. Počítá se s inovací světelné výzdoby, programu i prodejních stánků. Vánoční trhy nazvané „Šťastné a veselé“ se letos uskuteční ve dnech 11. až 22. prosince 2020. Platná opatření ovlivní rozmístění stánků i celou podobu plochy na Velkém náměstí. Mezi stánky musí být rozestup čtyři metry, a tak není možné instalovat plánované posezení. Do prostoru mezi stánky budou pro návštěvníky umístěny alespoň sálače tepla.

Obyvatelé a návštěvníci Kroměříže se mohou těšit na stylovou světelnou výzdobu s nejmodernějšími LED prvky a přibližně tři desítky jednotně vyzdobených prodejních stánků. Kvůli omezení však nebude možné prodávat teplé jídlo, zakoupit si bude možné pouze nápoje. Ale ani ty nebude možné konzumovat v místě prodeje. Co se sortimentu týče, v nabídce bude například balené jídlo, cukrovinky, med, mošty a jiné teplé i studené nápoje, drobné dárkové předměty, keramika, dekorace, šperky, mýdla či vánoční ozdoby.

Advent na radniciLidé si budou moci také koupit nové vánoční hrnečky. Letos je ale nebude možné po vypití nápoje z hygienických důvodů na stáncích vracet na kauci tak, jako tomu bylo dříve. K velkým lákadlům by měla patřit zmíněná světelná výzdoba, kterou radnice nechala vyrobit na míru Kroměříži. Budou ji tvořit tři dominantní prvky - osm metrů vysoký světelný kužel symbolizující vánoční strom, světelné nebe, které se rozprostře mezi stromem a prodejními stánky, a slavnostně nasvícená kašna připomínající světelné proudy vody. Chybět nebude ani oblíbený slaměný betlém v životní velikosti.