!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Fryštát láká zamilované na sbírky Národní galerie i speciální prohlídky
Zámek Fryštát láká zamilované na sbírky Národní galerie i speciální prohlídky
">
Památky

Zámek Fryštát láká zamilované na sbírky Národní galerie i speciální prohlídky

Vydáno 13. února 2019
Karvinský zámek Fryštát si letos u příležitosti svátku svatého Valentýna připravil dárek pro zamilované. V sobotu 16. února 2019 bude otevřeno s atraktivní bonusovou nabídkou. Národní galerie bude navíc přístupná zcela zdarma. Zámecké expozice budou dostupné za běžné vstupné s možností vyfotit se v interiéru zámku dle pokynu průvodkyně. Na prohlídky zdarma není nutné se rezervovat.
Zámekl FryštátValentýnská sobota na zámku potěší páry i milovníky umění. Pouze během tohoto dne totiž bude možné zdarma navštívit expozici českého umění 19. století ze sbírek Národní galerie, otevřeno bude od 10 do 17 hodin. Nechybí zde díla tak slavných českých jmen jako je Mikoláš Aleš, Václav Brožík, Jaroslav Čermák, Antonín Chittussi, Antonín Machek, Antonín a Josef Mánesovi, Luděk Marold, Julius Mařák, Karel Purkyně, František Ženíšek, Jakub Schikaneder, Antoním Slavíček a další.

Nejen zamilovaní jsou zváni do zámeckých komnat. Prohlídkové zámecké trasy budou otevřeny v rámci běžného vstupného, avšak oživí je romantické milostné písně a ve vyhrazeném prostoru bude možnost pořídit si krásné romantické foto.
Expozice Národní galerie Praha - největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie Praha - největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Zámek Fryštát v Karviné

Zámek Fryštát v Karviné

Dominantou města Karviná je zámek Fryštát. Empírový zámek je jedinečnou památkou svého druhu v ostravském regionu a představuje opravdový unikát, který byl původně předurčen k výlučné industrializaci.