Úvod > Aktuality > Zámek Kinských v Kostelci nad Orlicí zve poprvé na vánoční prohlídky
Zámek Kinských v Kostelci nad Orlicí zve poprvé na vánoční prohlídky
"> "> "> ">
Památky

Zámek Kinských v Kostelci nad Orlicí zve poprvé na vánoční prohlídky

  • Vydáno12. prosince 2019
Letos poprvé se v předvánočním čase otevře veřejnosti v prostorách Nového zámku v Kostelci nad Orlicí zámecká expozice s názvem Život v biedermeieru. Zavítat sem můžete v pátek 13. a v neděli 15. prosince v době od 10 do 16 hodin.
vánoceV letošním roce se v předvánočním čase vůbec poprvé otevřou dveře Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Zájemci se mohou zavítat v pátek 13. 12. a neděli 15. 12. 2019 na prohlídku vánočně vyzdobených interiérů bez průvodce.

Romanticky laděným duším se otevře zámecká expozice Život v biedermaieru, se speciální vánoční výzdobou, kterou každému pokoji na míru vytvořily zámecké floristky. Projděte si všech třináct místností Nového zámku Kinských a nechte se unést neopakovatelnou atmosférou zámeckých interiérů, jenž vás vrátí zpět do dob, kdy svět tolik nespěchal a čas nebyl nepřítel. Možná se vám poštěstí při prohlídce potkat pana Františka Kinského. Otevřeno bude po oba dny od 10:00 do 16:00 hodin.

kostelec nad orlicíV přízemí zámku bude dílnička pro děti, kterou připravuje a bude na ni dohlížet Hana Kinská, sama maminka tří dcer. Ani občerstvení nebude chybět. Toniova zámecká kavárna a restaurace se v těchto dnech přestěhuje do zámku. Kromě kávy nabídne vánoční punč, zámecké cukroví a další dobroty. Vstupné bude 50 korun pro dospělé a 30 korun pro děti. Vstupenky zakoupíte v den konání akce v pokladně, rezervace není nutná.
Nový zámek Kostelec nad Orlicí – poznejte život v biedermeieru

Nový zámek Kostelec nad Orlicí – poznejte život v biedermeieru

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí, patřící rodině Kinských, je místem pro poznání, zábavu i odpočinek. Empírový zámek v anglickém parku nabízí prohlídkový okruh Život v biedermeieru, výstavy v Galerii Kinský, koncerty a festivaly. V areálu najdete dětské hřiště a u něho oblíbenou Toniovu kavárnu.