!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže
Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže
"> "> ">
Památky

Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Vydáno 28. září 2019
Již tradičně na přelomu měsíců září a října zve zámek v Kuníně na slavnost Růže pro paní hraběnku, oslavu královny květin a nejslavnější zámecké paní hraběnky Marie Walburgy, která milovala růže a na zámku vychovávala chudé a talentované děti. Také letos bude historické vazby květin připravovat přední český florista Slávek Rabušic. Prohlídku celého zámku, květinových vazeb a dekorací můžete absolvovat samostatně, nebo v doprovodu průvodce.
do neděle 6. října se do zámku vrací květiny!

Marie Walburga Harrach, hraběnka z Truchsess-Waldburg- Zeilu (†65), žila v letech 1762 ža 1828. V Kuníně založila moderní zámeckou školu, která byla na svou dobu mimořádná v celé střední Evropě. Vedle sebe zde studovaly děti všech sociálních skupin, národností i náboženského vyznání. Hraběnka vychovávala chudé a talentované děti a milovala růže. Jejím žákem byl i František Palacký.
 
Zámek KunínOblíbená slavnost růží, se koná na počest nejvýznamnější majitelky zámku - hraběnky Marie Walburgy. Také letos bude historické vazby květin připravovat přední český florista Slávek Rabušic.

Prohlídku celého zámku, květinových vazeb a dekorací můžete absolvovat samostatně, nebo v doprovodu průvodce. Aranžmá růží letos shlédnete ve všech pokojích zámku.

V zámecké restauraci „U Dobré hraběnky“ bude pro vás k černé nebo vídeňské kávě připraven tradiční sortiment vídeňských kavárenských sladkostí včetně slavného dortu Sacher. Vždyť paní hraběnka sladkosti přímo milovala...
Muzeum Novojičínska na zámku Žerotínů v Novém Jičíně

Muzeum Novojičínska na zámku Žerotínů v Novém Jičíně

Muzeum Novojičínska má stálou expozici v žerotínském zámku zaměřenou na historii Nového Jičína a výrobu klobouků. Dále spravuje několik dalších muzeí a historických památek, pořádá výstavy i různé kulturní akce.

Zámek Nová Horka

Zámek Nová Horka

Zámek Nová Horka u Studénky představuje veřejnosti poměrně málo známý zámek Moravskoslezského kraje. Až do nedávna sloužil potřebám sociálního ústavu, v minulosti však byl pro svůj bohatý kulturní život nazýván "malou Vídní".