Úvod > Aktuality > Zámek Veltrusy zve na živý betlém
Zámek Veltrusy zve na živý betlém
"> "> ">

Zámek Veltrusy zve na živý betlém

Vydáno 14. prosince 2019 Památky
Přijďte a vychutnejte si vánoční atmosféru na zámku Veltrusy. V neděli 15. prosince 2019 se vydá živý betlém s průvodem k Jezulátku. Vycházet budou dva průvody, jeden ve 14:30 od Holandského Selského domu a druhý v 15:00, který na cestě od hlavní zámecké brány u Veltrus doprovodí živá hudba. Na průvod bude, před zámkem, čekat Panna Marie s Ježíškem a s Josefem. Chybět nebude ani občerstvení.
velbloud veltrusyPřijďte si zazpívat koledy a stát se součástí živého betléma na zámku Veltrusy. Během celé neděle 15. prosince 2019 také probíhají poslední adventní prohlídky zámku a tím i poslední prohlídky v tomto roce (jedná se o prohlídkové okruhy Aristokracie: začátek konce a Výstava Míry, váhy, závaží na zámku vám ukáží).

K živému betlému se pak účastníci i přihlížející vydají dvěma průvody, ve 14:00 od Holandského selského domu a v 15:00 od hlavní zámecké brány za zpěvu koled a doprovodu živé hudby. Průvod lidí i zvířat se bude ubírat směrem k průčelí zámku, kde na něj v betlémské stáji zámecké Sally Terreny bude čekat Josef s Marií a Ježíškem. Tam se Ježíškovi přijedou poklonit tři králové, doprovázení velbloudem.

Po živém betlému pro vás správa zámku nachystala Vánoční setkání s Tutti Cantate v Rudolfově sále.
Zámek Veltrusy láká nejen na adventní tvoření

Zámek Veltrusy láká nejen na adventní tvoření

Zatímco jiné zámky a hrady se postupně uchylují k zimnímu spánku, Veltrusy jsou pro návštěvníky otevřené o víkendech, a to od listopadu až do 15. prosince 2019. Těšit se můžete na adventní tvoření, loutkovou pohádku a k návštěvě láká také expozice o konci české aristokracie.