Úvod > Aktuality > Zima v Jeseníkách pod Pradědem: novinky v Karlově, Valentýn v Kopřivné a výlet na Dlouhé Stráně
Zima v Jeseníkách pod Pradědem: novinky v Karlově, Valentýn v Kopřivné a výlet na Dlouhé Stráně
"> "> "> ">
Zimní sporty

Zima v Jeseníkách pod Pradědem: novinky v Karlově, Valentýn v Kopřivné a výlet na Dlouhé Stráně

  • Vydáno8. února 2019
Jeseníky jsou horský ráj v létě i v zimě – a v té obzvlášť, protože kde jinde bývá víc sněhu než na pověstné střeše Moravy, hoře Praděd? Poradíme vám, kde si užijete nejlepší zimní radovánky a jaké akce se v nejbližších týdnech na zasněžených svazích Jeseníků chystají.

Ski Aréna Karlov láká na novinky a atrakce

Který je největší lyžařský areál na Moravě? Najdete jej v Jeseníkách a jde o Karlov pod Pradědem a Malou Morávku. Jezdí sem skibusyOstravy, Olomouce a Krnova a pro zimní dovolenou i jarní prázdniny s dětmi tu panují ideální lyžařské podmínky.

Letos na vás čeká ve Ski Aréně Karlov spousta novinek. Areál se rozrostl od dvě čtyřsedačkové lanovky, přešel na nový odbavovací systém a nově si na skipas zajezdíte i v nedalekém Ski Areálu Čerťák. První z nových lanovek, Myšák, najdete hned na začátku střediska. Druhou je pak expresní lanovka Roháč Express, jejíž nástupní stanici najdete u stejnojmenného penzionu. V provozu je vedle sjezdovek také 1 450 metrů dlouhá rodinná sjezdovka. Areál ale láká i na další atrakce!

Těm, kteří si v posledních letech vedle klasického sjezdového lyžování a snowboardingu oblíbili skikros, vyšli letos ve Ski Aréně Karlov vstříc. Express Fun Area 3 je místo, kde najdou zábavu lyžaři i snowboardisté, všech věkových kategorií. Užíjte si jízdu na vlnách a klopených zatáčkách, které nabízí zdejší skikros. Pokud je to pro vás málo, vydejte se objevovat vaše nové hranice zábavy na překážkách a skocích různých obtížností, kterou skýtá snowpark, jenž je také nedílnou součástí zábavné zóny Express Fun Area 3! Fun Area 3 a vaše nové nevšední zážitky naleznete u Lanovky Roháč Express, na sjezdovce Katrák.
 

Valentýnské jízdy i jarní prázdniny ve ski areálu Kopřivná

Lyžujete s dětmi a chcete si užívat jarní prázdniny na horách každý den a ještě ušetřit? Ve Ski areálu Kopřivná je to možné – na skipassech zakoupených přes nový e-shop ušetříte. Skipassy nakoupíte se slevou na eshop.koprivna.cz, a to po celou dobu trvání jarních prázdnin. Ty platí pro okres Přerov od 18.2. do 24.2., Bruntál od 4.3. do 10.3. a Olomouc, Šumperk, Opava a Jeseník od 11.3. do 17.3. 2019.

Vítanou akcí ze strany romantických lyžařů bude i Valentýnské večerko, které se uskuteční 14. 2. 2019. Vezměte svou partnerku na večerní lyžování a za polibek na kase má vaše milá lyžovaní zdarma. Užijte si svátek zamilovaných na lyžích nebo prknech!
 

Kam dál v Jeseníkách na sjezdovky i běžky

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná v Jeseníkách. Středisko nabízí po celou zimní sezónu výborné lyžařské podmínky.

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák, součást Ski Arény Karlov, leží jen několik kilometrů od nejvyšší hory Jeseníků Praděd 1491 m.n.m. v údolí řeky Moravice v nádherném prostředí obce Karlov pod Pradědem – Malá Morávka. Karlovské ski středisko je zvlášť vhodné pro rodiny s dětmi.

Ovčárna – nejvýše položené lyžařské centrum

Ovčárna – nejvýše položené lyžařské centrum

Ovčárna (1300 m) je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice a právě proto jsou tady nejlepší sněhové podmínky. Nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice. Na severních svazích Petrových kamenů (1 438 m n.m.) jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě na území ČR. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky.

Ledová stěna v Jeseníkách

Ledová stěna v Jeseníkách

Oběma rukama pevně uchopte speciální lezecké cepíny a zakopněte nabroušené hroty maček do ledové struktury. A pokuste se, za pomoci těchto takzvaných zbraní do ledu zdolat zamrzlý vodopád. Nebo naši ledovou stěnu v Karlově pod Pradědem.

Ski centrum Malá Morávka

Ski centrum Malá Morávka

Horská obec Malá Morávka je spolu s Karlovem jedna z největších turistických a lyžařských oblastí v Jeseníkách. Středisko nabízí 22 sjezdovek od méně náročných terénů až po náročné, které jsou vzájemně propojeny a jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Ski areál Šindelná Kouty nad Desnou

Ski areál Šindelná Kouty nad Desnou

Kouty nad Desnou na okraji rekreační oblasti Koutecké údolí lákají na lyžování ve Ski areálu Šindelná. Všechny sjezdové tratě jsou kryty systémem umělého zasněžování a jsou denně strojově upravovány. Využít můžete také večerní lyžování.

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Ski areál Červenohorské sedlo se nachází v malebném koutu masivu Hrubého Jeseníku mezi městy Šumperk a Jeseník. Nadmořská výška 1013 m, kvalitní služby, zimní sezóna od poloviny prosince do konce března jsou předpokladem, že se tento lyžařský areál stal jedním z nejznámějších v České republice.

Bobová dráha Vrbno pod Pradědem

Bobová dráha Vrbno pod Pradědem

Ve Ski Areně ve Vrbně pod Pradědem se můžete svézt na nové bobové dráze. Okruh dráhy po členité kovové konstrukci měří 840 metrů, z toho sjezd 650 metrů. Bobová dráha je otevřena po celý rok.

Další aktuality

20.9.
2021
Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Severní Morava a Slezsko | Památky
17.9.
2021
Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
15.9.
2021
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Severní Morava a Slezsko | Letní sporty