!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > ZnojmoRegion otevře pod Radniční věží Vánoční dárkové okénko
ZnojmoRegion otevře pod Radniční věží Vánoční dárkové okénko
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

ZnojmoRegion otevře pod Radniční věží Vánoční dárkové okénko

Vydáno 26. listopadu 2020
První adventní středu se v historickém centru Znojma, přímo pod Radniční věží, otevře speciální „dárkové okénko“ ZnojmoRegionu. Nabídne regionální produkty místních výrobců, ale i dárkové poukazy na služby cestovního ruchu.
znojmoKdo hledá tip na originální vánoční dárek nebo chce svým přátelům a příbuzným věnovat něco ze Znojemska, měl by se zastavit ve znojemské Obrokové ulici u Radniční věže. Každou adventní středu, vždy od 9 do 19 hod., tu své „dárkové okénko“ otevře destinační společnost ZnojmoRegion zastřešující cestovní ruch celé turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. Na výběr přitom budou jak malé drobnosti pro potěchu oka, tak velmi hodnotné dary. V nabídce budou výborná znojemská vína a unikátní vinné parfémy, regionální piva i pivní gastro-speciality, džemy a povidla, výrobky z ručního papíru, výpravné knihy, pravěké šperky nebo hudební CD. Chybět nebudou dárkové poukazy nabízející turistické služby v průběhu roku 2021 – vouchery na ubytování, stravování, wellness, sportovní aktivity nebo adrenalinové zážitky.

Vánoční „dárkové okénko“ bude každou adventní středu – tedy 2., 9., 16. a 23. prosince 2020, provozovat destinační společnost ZnojmoRegion. Půjde o jakousi alternativu za tradiční vánoční trhy, které se v průběhu prosince s největší pravděpodobností nebudou smět vůbec konat. Dárkové okénko bude umístěno v kanceláři ZnojmoRegionu na Obrokové ulici č. 2/10 (hned pod TIC Znojmo u dominanty města – Radniční věže).

znojmoA proč právě ve středu? Organizátoři chtěli svou nabídku spojit s živými trubačskými koncerty z Radniční věže, které budou probíhat právě o adventních středách vždy od 18 hodin. Zároveň je středa úředním dnem, kdy řada místních občanů chodí vyřizovat své záležitosti na městský úřad. Mohou tak snadno spojit příjemné s užitečným. Samozřejmě, pokud dojde v průběhu prosince k rozvolnění vládních korona opatření, bude otevřeno nejen okénko, ale celý prostor kanceláře ZnojmoRegionu. Co však určitě ocení úplně každý, je fakt, že veškeré nabízené dárky zde budou prodávány za stejné ceny, za které byste je sehnali přímo u výrobce či poskytovatele dané služby. Můžete si je tu také nechat rovnou zabalit do speciálního znojemského balícího papíru, který letos zdarma rozdává město Znojmo.
 

Jaké konkrétně budou nabízené Vánoční dárky ze Znojemska?

znojmoKromě kvalitních vín ze Znojemské vinařské podoblasti zde seženete dárkové sady pivních speciálů ze Znojemského městského pivovaru nebo z Hasičského pivovaru Bítov, který slibuje i exkluzivní limitovanou edici Russian Imperial Stout. Nabídne také (a bude to vůbec poprvé mimo vlastní bítovskou provozovnu) své gastronomické rarity – pivní želé a pivní sirup pro výrobu domácí nealkoholické limonády. Díky specializovanému vinařskému portálu VINOTRH, bude k dostání také dárková dřevěná kazeta se 6 druhy vín, které jsou speciálně vybrány a chuťově sladěny k jednotlivým svátečním chodům – těšte se na exkluzivní vína vhodná ke štědrovečerní rybě, ke sladkému cukroví, k divočině na Štěpána i na Silvestrovské bublinky.

znojmoZážitky bez hranic slibují dárkové poukazy na virtuální realitu nebo laserovou střílečku v Infinity Laser Game ve Znojmě – v současnosti nejmodernější laser arénu v České republice. Další voucher přinese možnost libovolného utrácení v areálu Excalibur City, a to včetně Merlinova dětského světa nebo Muzea Terra Technica. Speciální poukázky na ubytování i stravování nabídne Vranovská pláž; Premium Hotel Znojmo přidá dárkové poukazy na zdejší gastronomické zážitky nebo špičkové wellness služby, a zapojí se i Vodácké centrum Stará vodárna Znojmo, a to dárkovým poukazem na zážitkový vodácký kurz na rakouské Salze či zapůjčení rodinné lodě na klidné řece Dyji. Příjemnou domácí pohodu zaručí poslech CD s Cimbálovou muzikou Antonína Stehlíka anebo krásné diáře a přáníčka z ručního papíru vyrobeného tradičním manufakturním způsobem v Ruční papírně Stará škola Želetice.

džemZajímavé originály zde nabídne Znovín Znojmo. Kromě špičkových vín bude totiž jeho nabídka obsahovat i unikátní vinné parfémy nebo vystřihovánku, papírový betlém, který zdobí malované pozadí v podobě Louckého kláštera, kostela sv. Mikuláše a Radniční věže – slavných symbolů města Znojma. Betlém jistě ocení rodiny s dětmi a ten, kdo má doma malého Indiana Jonese, jistě přivítá i dárek z archeologického muzea ve Vedrovicích: pravěký šperk. Vedrovická nabídka však zahrne i voňavé pytlíčky s bylinkami ze zdejší muzejní zahrádky. Jihomoravské muzeum ve Znojmě pro změnu nabídne své výpravné publikace, a to včetně kuchařky s původními regionálními recepty. Budete-li podle nich péct něco sladkého, jistě oceníte věhlasné meruňkové džemy a švestková či hrušková povidla z Bohutic.

Sortiment bude v průběhu adventu neustále doplňován a podrobnosti o jednotlivých dárcích a jejich dodavatelích zveřejňovány na facebookovém profilu ZnojmoRegionu nebo v aktualitách na webu znojmoregion.cz, kde bude možné si dárky předem vybrat a objednat k vyzvednutí.
Jihomoravské muzeum ve Znojmě v minoritském klášteru

Jihomoravské muzeum ve Znojmě v minoritském klášteru

V bývalém minoritském klášteru naleznete moderní expozice pravěcí zemědělci, živá a neživá příroda Znojemska, zbraně Orientu a černé řemeslo. Expozice plné interaktivních prvků zaujmou jak děti, tak dospělé.

Loucký klášter ve Znojmě

Loucký klášter ve Znojmě

Vřelého přijetí se vám dostane v premonstrátském klášteře v Louce u Znojma, který byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě. Současné dění v Louckém klášteře je úzce propojeno se jménem společnosti Znovín Znojmo.

Expozice pivovarnictví Znojmo

Expozice pivovarnictví Znojmo

Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s městem Znojmo připravilo v areálu bývalého pivovaru expozici pivovarnictví. Hlavním exponátem je původní technologické zařízení varny z roku 1930.

Znojemský městský pivovar

Znojemský městský pivovar

Jeden z nejhezčích pivovarů v České republice se nachází jenom pár metrů od Rotundy svaté Kateřiny, v okolí Národního Parku Podyjí. Nikdo, kdo navštíví město Znojmo, si nemůže nechat ujít tento krásný výhled na místo, kde se snoubí historie s českými tradicemi.

Camping Vranovská pláž

Camping Vranovská pláž

Kemp Vranovská pláž nabízí různé typy ubytování, od jednoduše zařízených chatek, přes ubytovnu až po komfortní ubytování v penzionu a v mobilheimech, v celkové kapacitě 270 lůžek. Dále je zde připraveno 400 stanových míst a 80 míst pro karavany s možností elektrické přípojky.

Merlin's Kinderwelt - zábavní park na hraničním přechodu Hatě

Merlin's Kinderwelt - zábavní park na hraničním přechodu Hatě

V Merlinově Dětském světě v Hatích u Znojma zažijete spoustu legrace. Naleznete zde více než 200 atrakcí - na zemi, ve vodě, ve vzduchu i pod střechou.

Ruční papírna Stará škola v Želeticích

Ruční papírna Stará škola v Želeticích

Manufaktura v Želeticích vyrábí ruční papíry způsobem užívaným již před dvěma tisíci lety - ručním čerpáním.

Muzeum a informační centrum Vedrovice

Muzeum a informační centrum Vedrovice

Vedrovice, ležící 6 km od Moravského Krumlova, patří mezi středoevropsky významná archeologická naleziště. V bývalém objektu fary můžete navštívit muzeum, ve kterém jsou k vidění bohaté archeologické nálezy, tradiční zemědělské a řemeslné nástroje 19. a 20. st. z obce a blízkého okolí.

Muzeum Terra Technica v nákupním a zábavním centru Excalibur City

Muzeum Terra Technica v nákupním a zábavním centru Excalibur City

8 500 metrů čtverečních, přes 2 500 exponátů včetně 800 jukeboxů, 250 pinballových automatů a více než 100 videoher. To vše najdete v muzeu Terra Technica v Hatích u Znojma.

Hotel Premium

Hotel Premium

Wellness centrum s bazénem a saunový svět je to pravé místo pro nejlepší relax. V hotelové restauraci máme k přechutnání ta nejlepší vína místních vinařů.

Regionální produkty Znojemska

Regionální produkty Znojemska

Znojemsko, krajina, v níž se střídají úrodná pole se sady a vinicemi, rámovaná trojicí meandrujících řek, láká barvami, vůněmi i chutí zastavení a obdivu nejen k darům štědré přírody, ale i pracovitosti a dovednostem místních lidí. Poznejte Znojemsko skrz zajímavé produkty, který region nabízí.

Půjčovna lodí Dyje - první půjčovna na řece Dyji ve Znojmě

Půjčovna lodí Dyje - první půjčovna na řece Dyji ve Znojmě

Půjčovna lodí Dyje vám zajistí plastové i nafukovací lodě, včetně kompletního vodáckého vybavení pro vaši plavbu. Zapůjčením lodí v půjčovně lodí a vodáckého vybavení Dyje ve Znojmě navíc podpoříte dětský vodácký oddíl Neptun Znojmo.