Úvod > Aktuality > Zoo Praha zve, během stávky učitelů, do svých expozic děti jen za korunu
Zoo Praha zve, během stávky učitelů, do svých expozic děti jen za korunu
"> "> ">

Zoo Praha zve, během stávky učitelů, do svých expozic děti jen za korunu

Vydáno 5. listopadu 2019 Příroda
V době stávky učitelů, tedy ve středu 6. listopadu 2019, mají děti vstup do Zoo Praha za pouhou korunu. Zoo Praha se rozhodlo, že uleví rodičům a v době stávky učitelů nabídne dětem alternativní program v podobě návštěvy pražské zoologické zahrady.
zoo prahaVe středu 6. listopadu vstupné do Zoo Praha pro žáky a studenty činí 1 Kč a pro dospělé 50 Kč. Zoo Praha je otevřena od 9.00 do 16.00 hodin a návštěvníci si v areálu zoo mohou prohlédnout i nedávno otevřený Rákosův pavilon pro vzácné papoušky.

Zoo je i na podzim ideálním místem k procházce. Chladnější počasí totiž mnohým druhům zvířat nejenže nevadí, nýbrž některým vyloženě svědčí. Velká většina zvířat – až na některé zimní spáče – je zde aktivní celoročně, a návštěvníci se teď mohou přesvědčit, kolik radosti dokáže obyvatelům pražské zoo udělat třeba obyčejné listí.

Zoo PrahaA ve zvířecích bazénech je také veselo. Čilý ruch panuje v těchto dnech například na tzv. opičích ostrovech ve spodní části zoo ve výběhu chápanů severoamerických, kde chovatelé využívají napadané listí jako tzv. potravní enrichment. Kdo se před zimou rozhodně neschovává, je aktivní a hravá vydra severoamerická. I v chladných dnech dovádí v bazénku, neboť její srst studenou vodu ke kůži nepropustí. Užít si můžete také pohled na sudokopytníky sitatungy západoafrické, kteří milují lenošení v napadaném listí.
Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.