!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Jižní Čechy
Zámek Hluboká
"> Zámek Hluboká "> 02-Klaster-Zlata-Koruna "> 03-Tabor "> 04-Zricenina-hradu-Divci-kamen "> 05-Hrad-Zvikov "> 06-Hrad-Strakonice "> 07-Straz-nad-Nezarkou "> 08-Hrad-Nove-Hrady "> 09-Holasovice "> 10-Stadlecky-most
+ Přidat foto

Jižní Čechy

Letní dovolená u vody, vodácké výlety po Otavě, Vltavě a Lužnici, cestování po hradech a zámcích, toulky kolem třeboňských rybníků a nádhernou přírodou – to všechno nabízejí jižní Čechy. Do programu zařaďte také půvabná historická města v čele s Českým Krumlovem, zapsaným mezi památkami UNESCO!

Vítají Vás jižní Čechy - malebný kout naší země

Co musíte vidět z jihočeských měst a krajiny České Kanady

Jihočeská města Tábor, Český Krumlov nebo České Budějovice zřejmě znáte, ale už jste byli ve Slavonicích? Město na pomezí Čech, Moravy a Rakouska proslavily především řady renesančních měšťanských domů s bohatě zdobenými štíty, psaníčkovými nebo figurálními sgrafity, které lemují dvě náměstí v centru města. Dobrodružné povahy navíc mohou prozkoumat podzemní síť chodeb, odvodňovacích štol a kanálů a vydat se na výlet malebnou okolní krajinou po stopách proslulého loupežníka Grasela.
 

Koho byste měli znát z našich velkých vynálezců

Ačkoli se vynálezce František Křižík narodil v pošumavské Plánici, řadu jeho vynálezů objevíte v jižních Čechách. Zřídil elektrárny a zavedl městské osvětlení v Jindřichově Hradci (1887) a v Písku (1887). K dochovaným raritám patří i Elinka – první elektrická železniční dráha ve střední Evropě, jejíž první zkušební jízda se uskutečnila 1. června 1903. Elinka dodnes jezdí mezi Táborem a Bechyní, v létě se sem navíc můžete vypravit na oblíbené nostalgické jízdy.
 

Cestovatelská potěšení na jihu naší země

Hledáte místa, kde to bude bavit vás i děti? Pak navštivte keramickou dílnu v Maříži u Slavonic anebo výtvarnou dílnu Romany Hulíkové v Děbolíně u Jindřichova Hradce. Vylákejte rodinu na výlet kolem Světa a nikomu neprozraďte, že nikde jinde než právě v jižních Čechách vám takové putování nebude trvat déle než pár hodin! Zajděte se podívat do Jindřichova Hradce na Krýzovy jesličky a na Bílou paní do zdejšího hradu a zámku, a užijte si dobovou zábavu v husitském duchu v Housově mlýně v Táboře!

Celý popis

Aktuality z oblasti

Po stopách naší historie a husitů: 600 let od bitvy u Sudoměře
25. březen 2020 8:11

Po stopách naší historie a husitů: 600 let od bitvy u Sudoměře

Písek
Přesně před 600 lety proběhla bitva u Sudoměře, ve které Jan Žižka porazil vojsko katolických pánů. První slavné vítězství husitů se uskutečnilo u rybníků Markovec a Škaredý nedaleko Sudoměře. Na základě opatření vlády České republiky v souvislosti s epidemií koronaviru se Historický festival a rekonstrukce bitvy plánované na sobotu 28. března 2020 v uvedeném termínu neuskuteční. Oblíbená akce pravděpodobně proběhne v sobotu 25. července 2020.
2.4.
Pravěké poklady z jižních Čech

Pravěké poklady z jižních Čech

Velešín, Jižní Čechy
1.4.
Casting  Elite Model Look ČR

Casting Elite Model Look ČR

České Budějovice, Jižní Čechy
3.4.
Dakar

Dakar

Velešín, Jižní Čechy
3.4.
Hana Zagorová a Petr Rezek

Hana Zagorová a Petr Rezek

Týn nad Vltavou, Jižní Čechy