Lipensko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Lipensko

Jihočeské sladkovodní moře v podobě Lipenské přehrady není jen letní ráj pro vodáky, jachtaře a rybáře, vydat se sem můžete kdykoliv. Jižní hranici oblasti tvoří Šumava a hraniční hřebeny s Bavorskem a Horním Rakouskem, k výletům láká krásná příroda i řada památek a atrakcí.
Dovolená na Lipensku je zábavná a plná překvapení: Lipno nad Vltavou, Frymburk, Horní Planá a další místa kolem vodní nádrže nabízejí řadu aktivit a zajímavostí. Na malé i velké výletníky čeká Stezka korunami stromů nebo bobové dráhy, aquapark, expozice Svět pod hladinou s akvárii a sladkovodními i exotickými rybami anebo Království lesa. K delším výletům láká Jezerní cyklo-inline stezka, zkusit můžete také jachting nebo se sami pustit po Vltavě na kánoi či raftu. V zimě je tu Skiareál Lipno anebo ledová magistrála na zamrzlé hladině jezera, nejdelší bruslařská dráha na světě. Fantastické výhledy na Lipenskou přehradní nádrž, případně s trochou štěstí i na Alpy se otvírají ze zříceniny Vítkův hrádek, milovníky památek a přírody potěší klášter Vyšší Brod, hrad Rožmberk a Schwarzenberský kanál s Medvědí stezkou a Plešným jezerem.

Aktuality z oblasti

21. říjen 2021 6:00

Kdysi zakázaný pravý břeh Lipna odkrývá unikátní přírodu a historické skvosty

Horní Planá
Kdysi z velké části zakázaný a téměř neprodyšně uzavřený pravý břeh lipenského jezera nedaleko hranice s Rakouskem dnes odkrývá návštěvníkům svou unikátní přírodu a historické skvosty v celé kráse. Kouzlo této oblasti s řadou obnovených či stále ještě obnovovaných kulturních památek ocení hosté napříč generacemi, a co je podstatné: celoročně.
23.6.
31.10.
Poštovní desetiboj pro děti

Poštovní desetiboj pro děti

Vyšší Brod, Jižní Čechy
23.6.
31.10.
Výstava Voda v pěti kruzích

Výstava Voda v pěti kruzích

Vyšší Brod, Jižní Čechy