!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Novohradsko-Doudlebsko
Novohradsko-Doudlebsko
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Novohradsko-Doudlebsko

Krajina dvou tváří, krajina dobrých vod anebo krajina zapomenutých příběhů: to je oblast jihozápadně od Českých Budějovic zasahující až k česko-rakouským hranicím. Dokonale ukrytý ráj všech, kteří chtějí v pohodě a s klidem poznávat přírodní krásy i historická města bez davů dalších výletníků.
Málo známá oblast jižních Čech nabízí spousty možností pro aktivní odpočinek a zároveň téměř na každém kroku nějakou zajímavost. K  objevování zvou Nové Hradyhradem a malebným Terčiným údolím, jehož tajným klenotem je umělý vodopád, Borovany coby dějiště každoročního letního Borůvkobraní, Kaplice, Trhové Sviny, Velešín anebo Římovbarokním poutním areálem. Mezi oblíbené výletní cíle patří Trocnov, rodiště Jana Žižky, zříceniny středověkých hradů kolem řeky Malše, Bujanov s Muzeem koněspřežné železnice nebo středověká tvrz Žumberk, o kterou pečuje Jihočeské muzeumČeských Budějovicích. Královstvím pro samotáře pak jsou Novohradské hory se vzácným Žofínským a Hojnovodským pralesem, poutním místem Dobrá Voda a také Pohoří na Šumavě, osada téměř na česko-rakouských hranicích se zříceninou kostela.

Aktuality z oblasti

23. leden 2022 9:00

Hrady a zámky v jižních Čechách lákají na zimní prohlídky i v lednu a únoru

Nové Hrady
Máte chuť na prohlídku hradu nebo zámku? V jižních Čechách památkové objekty rozhodně zimním spánkem neusínají. Na návštěvu zvou Nové Hrady, kde uvidíte byt panského úředníka, na hradě Rožmberku nahlédnete do soukromí šlechtického rodu Buquoy a na zámku Hluboká je k vidění devět pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací rodu Schwarzenbergů.
23.1.
Princezna se zlatou hvězdou na čele

Princezna se zlatou hvězdou na čele

Velešín, Jižní Čechy
25.1.
Švýcarsko

Švýcarsko

Velešín, Jižní Čechy
1.2.
31.3.
Zimní prohlídky hradu Nové Hrady

Zimní prohlídky hradu Nové Hrady

Nové Hrady, Jižní Čechy
1.2.
Dakar ze zákulisí

Dakar ze zákulisí

Velešín, Jižní Čechy