Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Region Český Krumlov

Region Český Krumlov

Českokrumlovsko patří mezi turisticky nejatraktivnější regiony u nás. Český Krumlov patří mezi první tři česká města, která se ocitla na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO, a romantické úzké uličky, gotika a renesance jsou přitažlivé v každé roční době.
Město Český Krumlov vás oslní jako barokní ohňostroj: renesanční a barokní domy na Latránu střídají malebná náměstí a uličky jak z pohádek. K nejznámějším památkám jižních Čech a také nejrozsáhlejším hradním areálům u nás i v Evropě patří hrad a zámek Český Krumlovunikátním barokním divadlem. Je to město zážitků i odpočinku: navštivte Kláštery Český Krumlov, Egon Schiele Art Centrum a další muzea a galerie, četné obchůdky s uměleckými předměty, hudební a divadelní festivaly, otáčivé hlediště v zámecké zahradě anebo Museum Fotoatelier Seidel, původní fotoateliér z roku 1905 s nostalgickou atmosférou starých časů. K posezení lákají spousty kaváren a hospůdek, a k tomu všemu samozřejmě šumí řeka Vltava se zvolna plujícími vory, což je další z klasických krumlovských radovánek.

Aktuality z oblasti

16. září 2021 11:50

Festival barokních umění potěší milovníky opery v Českém Krumlově

Český Krumlov
Doznívající léto vítá návštěvníky Krumlova do sváteční atmosféry slavností a festivalů. Městem i zámkem se line hudba různých žánrů, na jevišti barokního divadla se odehrávají dávné příběhy a vy si užíváte pěvecká vystoupení hvězd hudebního nebe. O slovo se hlásí vaše chuťové buňky a vy nemáte nouzi o příležitosti je dostatečně podráždit. To je festivalové babí léto v Krumlově. Předposlední zářijový víkend 17. – 19. 9. 2021 se na zámku v Českém Krumlově ponese v duchu Festivalu barokních umění.