Toulava
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Toulava

Toulava je turistická oblast na hranici jižních a středních Čech. Zleva ji obepíná Vltava, středem se klikatí Lužnice a jejím srdcem je Tábor. Čekají tu na vás zelené kopce a hluboké lesy, vesnice jako z pohádky, romantické zříceniny i historická města s řadou památek.
O Toulavě se říká, že nikde jinde není krajina tak typicky česká, přesto tu objevíte třeba Český Merán aneb okolí města Sedlec-Prčice, připomínající okolí italského města Merano, anebo drsný kraj zvaný Česká Sibiř. K návštěvě zve Tábor i Sedlčany, Soběslav, Milevsko, Jistebnice, Bechyně, a také Mladá Vožice, vesměs půvabná historická města obklopená přívětivou jihočeskou krajinou. Na své si tu přijdou i cyklisté a pěší turisté, krajinou prochází řada naučných stezek i běžeckých tras. Na milovníky památek čeká Milevský klášter, zámek Bechyně, poutní kostel Klokoty anebo skanzen Vysoký Chlumec. Utajeným skvostem je Stádlecký řetězový most a také Elinka, nejstarší meziměstská elektrická dráha ve střední Evropě. Unikátem Toulavy je stezka Best of Europe údolím řeky Lužnice, rodiny s dětmi ocení Monínec a dovolenou plnou letních i zimních zážitků, zážitkový park Zeměráj nebo Housův mlýn v Táboře. Všechny mlsaly láká táborské Muzeum čokolády a marcipánu, na milovníky kuriozit čeká viklan Husova kazatelna, ale máme pro vás řadu dalších zajímavých míst – vyberte si!

Aktuality z oblasti

17. červenec 2021 8:00

Za zábavou i filmovými kostýmy vyrazte na Housův mlýn do Tábora

Tábor
Trávíte dovolenou na Táborsku a hledáte náplň volného času o prázdninových víkendech? Zavítejte do Tábora, kde vás čeká husitská krčma, velká filmová zbrojnice, mučírna, hlavní sál, výstavní síň a středověký hostel.