Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Třeboňsko
Třeboňsko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Třeboňsko

Láká vás letní dovolená u vody a výlety pěšky nebo na kole? Pak se vypravte na Třeboňsko. Jedině tam se vydáte na výlet kolem Světa a za pár hodin budete zpět, užijete si pohádkový odpočinek v rašelinných lázních nebo výlety pěšky a na kole rovinatou krajinou se stovkami rybníků.
Turisté, rybáři, cyklisté, vodáci i lázeňští hosté, ti všichni milují Třeboň a její okolí, jednu z nejhezčích oblastí jižních Čech, kde ve středověku vznikla Třeboňská rybniční soustava. Za vidění stojí jak Zlatá stoka, tak rybníky Svět, Rožmberk, Staňkovský či Hejtman. Vyplatí se také ochutnat pochoutky z Třeboňských kaprů, jimž jedinečná chuť vynesla certifikát chráněného zeměpisného označení. Skvělé zážitky nabízí i zámek Třeboň, architektonický klenot Schwarzenberská hrobka v Domaníně nebo slatinné lázně, tedy Aurora a Bertiny lázně.

Zárukou skvělého koupání jsou Veselské pískovny u Veselí nad Lužnicí (nezapomeňte si prohlédnout unikátní písečný přesyp u Vlkova!), vodáky pak každé léto vábí řeka Lužnice. Zkrátka nepřijdou ani ti, co si oblíbili selské baroko anebo pověstné jihočeské zámky: je tu pohádková Červená Lhota nebo zámek ve Stráži nad Nežárkou, kdysi domov operní zpěvačky Emy Destinnové. Anebo si vyberete některé z desítek dalších lákadel Třeboňska?

Aktuality z oblasti

10. červenec 2021 6:00

Za lidovou architekturou do srdce veselských blat na Třeboňsku

Veselí nad Lužnicí
Unikátní cesta za lidovou architekturou v srdci veselských blat je jednou ze zatím méně známých atraktivit, které svým hostům nabízí turistická oblast Třeboňsko. Takzvaná Zelená stezka selského baroka, oficiální součást mezinárodní sítě stezek a tras pro cyklisty, pěší, jezdce na koních či vodáky Greenways Praha – Vídeň, ovšem rozhodně stojí za návštěvu.