Úvod > Kam pojedete? > Plzeňsko a Český les
Plzeňsko a Český les
"> "> "> "> "> "> "> "> "> Plzenský pivovar "> Klášter Kladruby "> Plzen - Katedrála sv. Bartolomeje "> Klášter Plasy - schodište "> "> Mariánská Týnice "> Plzen - Velká synagoga "> Zámek Manetín "> Hromnické jezírko "> Prehrada Hracholusky "> Chodský hrad "> Zámek Nebilovy "> Masné krámy "> Starý Plzenec
+ Přidat foto

Plzeňsko a Český les

Na Plzeňsku na vás čekají kláštery, hrady a zámky, několik řek v čele s pověstnou Berounkou, technické památky, interaktivní expozice, rozhledny i vojenská a řemeslnická muzea. A samozřejmě pivo, ať už je řeč o slavném ležáku Pilsner Urquell nebo o speciálech z menších a mladších pivovarů.

Proč Plzeň bývá označována jako hlavní město piva?

Právě tady byla v roce 1842 uvařena první várka nejznámějšího českého piva Pilsner Urquell.

Prohlédnout si tři nejnavštěvovanější místa Plzeňského kraje je velmi jednoduché, stačí se vypravit do Plzně: v čele je pivovar Plzeňský Prazdroj, druhou příčku obsadila plzeňská zoologická zahrada a třetí patří plzeňskému DinoParku. Ten dokonce najdete ve stejném areálu jako zoo.
 

Co musíte vidět v Plzni

Máte rádi pivo? Pak musíte navštívit Plzeň, Pivovarské muzeum a pivovar Plzeňský Prazdroj! Není to jen místo, kde se seznámíte jak s tradiční výrobou piva Pilsner Urquell, tak s nejmodernějšími technologiemi pivovarnictví, ale také zajímavá technická památka. Atraktivní součástí prohlídek jsou ochutnávky piva, projížďky pivovarem na formanských vozech tažených koňmi a možnost ochutnat kulinářské pivní speciality.
 
V Plzni ale objevíte řadu dalších zajímavých míst, třeba nejvyšší kostelní věž v Čechách (103 m) u katedrály sv. Bartoloměje, tajuplné historické podzemí, několik uliček jak vystřižených ze středověku anebo Velkou synagogu, třetí největší stavbu svého druhu na světě. O tom, že Plzeň zdaleka není jen pivo, vás přesvědčí také řada muzeí, divadel, festivalů a fakt, že bohaté kulturní tradice vyústily v udělení titulu Evropské hlavní město kultury pro rok 2015.
 

Koho byste měli znát z nedávné historie

Vzpomenete si na písničku Jana Vyčítala, který trval na tom, že Plzeň osvobodil Patton? Památník generála Pattona v Plzni neboli Patton Memorial Pilsen byl vůbec prvním muzeem v České republice, které připomnělo rok 1945 a osvobození města Plzně a jihozápadních Čech americkou armádou. Velká část expozice dokumentuje osudy legendárního velitele 3. americké armády, generála George S. Pattona jr. a jeho dlouholetého přítele generála Ernesta N. Harmona, který poskytl technickou i materiální pomoc při obnově naší země. Najdete tu také unikátní fotografie z osvobození, dokumentující poslední dny války.
 
S historií, výstrojí a výzbrojí armád, které se koncem druhé světové války setkaly na demarkační linii u Plzně, se seznámíte v Rokycanech, ve Vojenském muzeu na demarkační linii, další tanky, děla, letouny či jejich repliky, které si zahrály například ve filmu Tmavomodrý svět, si prohlédnete v leteckém muzeu Air park ve Zruči u Plzně.
 

Cestovatelská potěšení především pro rodiny s dětmi v Plzni a okolí

Hledáte zábavu, poučení a místa, kde se zabaví celá rodina? Pak se vypravte třeba do plzeňské zoologické zahrady a do Dinoparku, za oblíbenými hrdiny z pohádek do Muzea loutek anebo do Muzea strašidel. Se staršími ratolestmi nesmíte vynechat návštěvu Techmania Science Center, kde díky interaktivním exponátům možná přijdete na kloub některým záhadným fyzikálním jevům.
 
Ostrovy ticha a klidu v běhu všedních dnů jsou Konstantinovy Lázně či prastaré kláštery, třeba benediktinský konvent Kladruby, na jehož podobě se podílel architekt barokní gotiky Jana Blažej Santini, anebo cisterciácký klášter Plasy. Naopak pořádně hlučná zábava vás čeká při středověké hostině na zámku Zbiroh anebo ve westernovém areálu Halter Valley.
Celý popis

Aktuality z regionu

Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva
18. září 2020 10:00

Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva

Plzeň
Festival minipivovarů Slunce ve skle se přehoupl již do 13. ročníku! Tento ročník je pořádán opět jako dvoudenní. Od pátku 18. 9. do soboty 19. 9. 2020 se můžete těšit na 35 minipivovarů a bohatý program. Ochutnáte vzorky od různých výrobců z Česka i zahraničí na jednom místě se vám nikde jinde jen tak nepoštěstí. Oproti předchozím ročníkům je však kapacita návštěvníků omezena a festival proběhne pouze v Pivovarské zahradě.
20.9.
Český pohár vodáků 2020 na řece Střele

Český pohár vodáků 2020 na řece Střele

Manětín, Plzeňsko a Český les
19.9.
Pro Planetu Fest

Pro Planetu Fest

Plzeň 2-Slovany, Plzeňsko a Český les
20.9.
Podzimní blešák Uzlíku

Podzimní blešák Uzlíku

Plzeň, Plzeňsko a Český les
20.9.
Vystoupení multikulturní kapely Duende

Vystoupení multikulturní kapely Duende

Nebílovy, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace

Angusfarm

Angusfarm

Nepomuk, Plzeňsko a Český les
Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Nedělní brunch v Courtyard by Marriott Plzeň

Nedělní brunch v Courtyard by Marriott Plzeň

Plzeň, Plzeňsko a Český les