Úvod > Kam pojedete? > Praha > Praha
Praha
"> "> Nocní Hradcany "> Karluv most "> Certovka "> "> Orloj "> Sovovy mlýny "> "> Prašná brána "> Žižkovská vež "> Nový Svet "> pasáž Lucerna "> lanovka na Petrín "> Hartigovská cihelna "> 01-Zlata-ulicka "> 02-Vrtbovska-zahrada "> 03-Karluv-most "> 04-Tancici-dum "> 05-Staromestsky-orloj "> 06-Loreta "> 07-Zoo-Praha "> 08-Staromestske-namesti "> 09-Emauzy "> 10-Rudolfinum
+ Přidat foto

Praha

Historické centrum Prahy jezdí obdivovat celý svět, ale vyplatí se poznat i další části města. Vydejte se s portálem Kudy z nudy do míst, která nejsou tolik na očích a přitom by byla škoda je nenavštívit.
Pár inspirativních tipů jak poznat Prahu jinak než jako kolekci historických památek? Vyzkoušejte třeba ikonické náplavky Vltavy, Tančící dům anebo letohrádek Hvězda ve stejnojmenné oboře. Poznejte Vyšehrad, jedno z památných míst českého národa, a ochutnejte pivo z Břevnovského klášterního pivovaru sv. Vojtěcha, který je součástí nejstaršího kláštera u nás. Vydejte se na Černý Most, kde stojí rozhledna Doubravka, na procházku do Divoké Šárky nebo do Prokopského údolí, ochutnejte vínoGrébovky a užijte si umění starých mistrů i modernu ve sbírkách Národní galerie. Na rodiny s dětmi čeká pražská zoologická zahradalanovkou, zoo Mořský svět, Království železnic na Smíchově nebo největší evropské medúzárium.

Aktuality z oblasti

15. říjen 2021 12:00

Bubnování pro Bubny připomene první židovský transport vypravený z Prahy před 80 lety

Praha 7
Tuto sobotu 16. října 2021 přijdou stovky lidí i známé osobnosti, aby již pošesté vyjádřily svůj občanský postoj a podporu Bubnování pro Bubny. V prostoru nádraží Praha-Bubny – v budoucím Památníku ticha Bubny – symbolicky zabubnují proti tichu mlčící většiny a připomenou si tak 80. výročí prvního židovského transportu vypraveného z tohoto místa.