!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Dobříš
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Dobříš

Do Dobříše, města na úpatí Brd jihozápadně od Prahy, se jezdí na výlety především kvůli rokokovému zámku s francouzskou zahradou a anglickým parkem. Díky krásným a rozsáhlým lesům láká okolí Dobříše také turisty a milovníky cyklistiky, navíc tu narazíte na stopy známého spisovatele K. Čapka.

Výlet s francouzským šarmem

Největším turistickým lákadlem je zámek Dobříš, postavený ve stylu slavných francouzských zámků. Kromě historických interiérů včetně obrazové galerie a speciální trasy pro děti si můžete prohlédnout také expozice městského muzea, velkolepou francouzskou zahradu s květinovými ornamenty, stříhanými živými ploty a řadou sousoší, soch a fontán i rozsáhlý anglický park. Milovníci romantiky se na zámku mohou ubytovat, hostům zámeckého hotelu je k dispozici fitness nebo půjčovna horských kol.
 

Odpočiňte si tam, kde trávil volno Karel Čapek

Kousek od Dobříše, pod hrází rybníka ve Staré Strži, objevíte letní sídlo a památník spisovatele, dramatika a novináře Karla Čapka. Na Strži Čapek napsal Válku s mloky, Bílou nemoc, První partu, Cestu na sever i další díla; tady si vychutnával venkov, houbaření a malebnou přírodu Dobříšska, podílel se i na přestavbě domu a na úpravách rozsáhlé zahrady. Kromě domu si můžete prohlédnout také řadu příjemných odpočinkových zákoutí v okolí a projít se po místech, kam Čapek rád chodíval. Kdo touží po odpočinku a relaxaci, ten by se měl vydat do obce Svaté Pole jižně od Dobříše; zdejší Wellness centrum nabízí řadu rehabilitačně-regeneračních a relaxačních programů s rozmanitými terapeutickými účinky.
 

Židovské památky v Dobříši

Někdejší židovskou komunitu připomíná bývalá synagoga, nyní Kulturní dům, dějiště častých výstav, koncertů a divadelních představení. Na severním okraji města na vrchu Větrník si můžete prohlédnout cenný židovský hřbitov.

Aktuality z města

8. únor 2021 14:00

Na Příbramsku byl po sto letech potvrzen výskyt kočky divoké

Dobříš
Zdá se, že se na Příbramsku po dlouhých 100 letech objevila vzácná šelma, kočka divoká. Její výskyt potvrdil Ústav biologie obratlovců Akademie věd. Podle historických záznamů byla šelma běžně lovena v okolí Dobříše ještě v 18. století, naposledy pak roku 1914. Od té doby až do teď byla kočka divoká v této oblasti považována za vyhubenou.

Turistická informační centra


22.5.
Dobříšské májové slavnosti 2021 - zrušeno

Dobříšské májové slavnosti 2021 - zrušeno

Dobříš, Střední Čechy
17.7.
Kolo pro život - Trans Brdy

Kolo pro život - Trans Brdy

Dobříš, Střední Čechy

Ubytování a restaurace

Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Dobříš, Střední Čechy