!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Výlety > Cesty pro zdraví > Aktivní wellness ve Františkových Lázních vás nenechá zahálet
Aktivní wellness ve Františkových Lázních vás nenechá zahálet
"> "> "> "> "> "> ">

Aktivní wellness ve Františkových Lázních vás nenechá zahálet

Relaxovat a při tom si pod dohledem trenérů potrápit tělo? Nic není nemožné! Přijeďte do Františkových Lázní a vyzkoušejte aktivní wellness. Kromě procedur na vás čekají trenéři fitness&wellness centra Fitforum se cvičebním programem a aquacentrum Aquaforum s vnitřními i venkovními bazény.
Komplex Aquaforum, vybudovaný ve stylu římských lázní, zahrnuje čtyři vnitřní a tři venkovní bazény s tobogánem a vodními skluzavkami, dětské bazénky a brouzdaliště, vířivky, masážní proudy, vodní jeskyně a další atrakce. V rámci aktivní relaxace Wellness Active si užijete týdenní pobyt s plnou penzí v lázeňských hotelech, několik wellness procedur a fitness program dle osobního tréninkového plánu s lekcemi v moderní posilovně. Protože Františkovy Lázně jsou především městem lázeňským, je celé Aquaforum zároveň propojeno s Císařskými lázněmi – centrem lázeňské péče, poskytujícím všechny dostupné lázeňské a léčebné procedury. Neopakovatelné prostředí nabízí odpočinek, uvolnění a pohodu těla, mysli i duše.

Po příjemných lázeňských procedurách nastane ten správný čas na menší výlet nabitý skvělými zážitky. Milovníci historie si přijdou na své v Městském muzeu, kde nasají atmosféru Františkových Lázní v 19. století. Najdou zde originál sochy Františka (nahého chlapce sedícího na kouli, který patří k symbolům lázní), expozici přírodních léčivých zdrojů s ukázkou starých léčebných metod. Jak vypadaly lázně na přelomu 20. století ukazuje více než 600 fotografií.

Dalším zajímavým cílem je Motýlí dům v Žirovicích, asi 2 km od Františkových Lázní. V jediném prostoru si prohlédnete exotické motýly, kteří se běžně v přírodě nikdy nesetkají, zastoupena je Afrika, Jižní Amerika, jižní i východní Asie, Austrálie. Současně ve stejném domě si můžete prohlédnout i poměrně rozsáhlou sbírku preparovaných motýlů.

Přírodním unikátem v blízkosti lázní je národní rezervace Soos – prazvláštní měsíční krajina, rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí. Rozlehlé rašeliniště s řadou minerálních pramenů je přístupné po 1,2 km dlouhé naučné stezce. V rašeliništi Soos rostou mokřadní a slanomilné rostliny, z bahenních sopek se sykotem uniká kysličník uhličitý, v jiných bublá voda a bahno. Evropskou raritou je takzvaný křemelinový štít, hmota nahromaděná ze schránek jezerních řas rozsivek.

Ve Skalné u Chebu naleznete románský hrad Vildštejn, kde se pořádají se zde rytířské hostiny s historickým programem. Ve sklepení hradu se nachází archeologická expozice o dějinách hradu s ostatky zaživa zazděné Bílé paní.