Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Putování za adventním kouzlem v Polabí
Putování za adventním kouzlem v Polabí
"> "> ">

Putování za adventním kouzlem v Polabí

Objevte adventní kouzlo Polabí, kdy se v Kolíně a Lysé nad Labem konají vánoční trhy, v Pečkách vystaví klub modelářů stovky mašinek a krásným zážitkem je také návštěva vyzdobených chaloupek ve skanzenu v Přerově nad Labem. Právě tam se totiž konají originální Lidové Vánoce v Polabí.
KolínCentrem adventních oslav v Polabí je Kolín. Tam se chystají vánoční trhy, adventní koncerty či zastavení u vánočního stromu. Trhy budou probíhat na Karlově náměstí po dobu 5 dní, a to od úterý 10. do soboty 14. prosince 2019. Budou zaměřeny na prodej originálních řemeslných produktů, tradičních pochutin a občerstvení. Nedílnou součástí trhů bude také každodenní kulturní program.

Kolína si pak můžete udělat, zejména s dětmi, výlet do Peček, kde uvidíte 7. a 8. prosince výstavu stovek modelů mašinek.

lidové vánoce v polabíPokračovat pak můžete do Lysé nad Labem, kde budou od 6. do 22. prosince probíhat Polabské vánoční trhy. Odtud je to jen kousek do Přerova nad Labem, kde vás určitě okouzlí Lidové Vánoce v Polabí 2019 – v areálu skanzenu ožívají chalupy scénkami ze života našich předků. V interiérech všech staveb se předvádějí starobylé adventní a vánoční zvyky. Uvidíte zde starodávné přástky a dračky, barborky a lucky, věštění na Štědrý den, nechybí také předvánoční trhy.
Celý popis